Kauplus avatud
E-R 9-18
L 10-14

Väike-Patarei 5, Tallinn
tel. 5306 1223
info@majatohter.ee

Uula petroolõlivärv, 00 valge

22,33137,99

Puhasta

Kirjeldus

Uula petrool-linaõlivärv on traditsiooniline, ühe korraga kattev matt õlivärv välisseinte värvimiseks. Tänu keedetud linaõlile saab niiskus läbi värvi lenduda ning puit selle all ei pehki. Tänu heale katvusele piisab ühest värvikihist hea ja tasase pinna saamiseks – nii säästad aega ja raha. See on hea valik ka värvimistalgutel kasutamiseks, kuna värvimine on lihtne ning värvijate käekiri ei paista valmis värvipinnalt välja.

Kasutuskohad: Töötlemata ja varem erinevate õli-, alküüd- ning plastsideaineid sisaldavate värvidega värvitud ja tööstuslikult krunditud puitpinnad. Sobib ka krohvitud ja pahteldatud pindade värvimiseks.
Läige: Poolmatt. Matt.
Katvus: Saematerjal: u. 5 m²/l. Peensaetud või vanad värvipinnad: u. 7 m²/l.
Pealekandmisviis: Pintsel.
Värvimistingimused: Värvitav pind peab olema kuiv, puidu niiskus alla 15%, õhuniiskus alla 80% ja temperatuur vähemalt +10°C.
Kuivamine: Puutekuiv tingimustest olenevalt 1-3 päeva pärast. Ülevärvitav alates 3 ööpäeva pärast. Värv vajab kuivamiseks valgust ja soojust.
Tihedus: 1,5-1,8 kg/l, värvitoonist sõltuvalt.
Vedeldi: Uula õlivärvi vedeldi 1166, maks. 10% värvimiskorra kohta. Kahe värvikihi pealekandmisel (nt. juhul, kui esimest korda värvitakse lahtisi laudu) vedeldada esimese kihi värvi 20-40% ulatuses. Soovitame kahe värvikihi pealekandmist juhul, kui arvestada tuleb iseäranis karmide ilmastikuoludega. Vana, puhastatud keeduvärvipinna peale värvimisel vedeldada 15-20% ulatuses (ühe värvikihi korral).
Töövahendite puhastamine: Kasutage töövahendite puhastamiseks Uula üldvedeldit või lakibensiini, lõpetuseks peske seebiga ja loputage veega.
Säilitamine: Hoida kuivas ja jahedas kohas. Ei jäätu.

VÄRVIMISJUHISED
Ettevalmistus: Peske määrdunud pindu värvipesuvahendiga ja hallitanud pindu hallitusevastase pesuvahendiga. Kõrvaldage lahtine ja nõrgalt kinniolev värv kraabitsa abil, lihvimise teel vms. Eemaldage vana lateksvärv võimalikult hoolikalt. Vanad, paksud värvikihid on tõhusalt eemaldatavad Uula värvieemaldusvahendi abil. Lihvige halliks pleekinud/ebatasaseid pindu. Lihvige uued hööveldatud pinnad nakkuvuse tagamiseks karedaks.
Kruntimine: Varem värvitud puitpinnad: kruntige paikselt Uula väliskruntvärviga ja töödelge pindu Uula hallitusevastase vahendiga. Värvimata puitpinnad: kruntige Uula väliskruntvärviga. Uued, tööstuslikult krunditud puitpinnad ei vaja kruntimist ega Uula hallitusevastase vahendiga töötlemist. Lõppviimistlus: Värvige kuivanud pindu üks kord rohke Uula petroolõlivärviga.
MÄRKUSED: Segage värvi alati korralikult enne kasutamist. Ühtlase tulemuse saamiseks ja võimalike värvierinevuste vältimiseks segage samas anumas kokku piisav kogus värvi. Töödelge ka puitmaterjali ristlõikepindu hoolikalt. Õlised kaltsud, puuvillajäätmed vms. tuleb ära põletada või enne prügikasti panekut vette kasta, linaõli isesüttimisohu kõrvaldamiseks.

Petroolõlivärvi tootekirjeldus

Lisainfo

Kogus

0,9L, 2,7L, 9L