Select Page

Tsinksulfaat

Tsinksulfaati kasutatakse välistingimustes palkmajade viimistlemiseks ning heledat tooni keeduvärvides hallituse ja mädaniku vastase vahendina. Tsinksulfaadi lahus annab puidule paari kuuga kauni ja vastupidava hallika tooni ning samaaegselt kaitseb puitu hallituste ja mädanikseente eest.

Kasutusjuhend
Puidu halliks toonimisel:

Pulber segatakse hoolikalt sooja (600C) vette (1 kg tsinksulfaati 5 liitrisse vette) ning kantakse puidule pintsliga nii, et puit märgub ja aine imendub puitu, ent ei tekiks voolamist. Puidupind tumeneb mõne tunni pärast ning lõplik toon tuleb esile umbes paari-kolme kuu pärast. Päikesevalgus ja niiskus intensiivistavad pinna tumenemist. Lõplikku tooni mõjutab ka puidu kvaliteet ja ladustamise aeg. Võimalusel testi tooni paar kuud enne lõplikku viimistlemist. Kui on saavutatud soovitud toon, tuleks reaktsioon peatada, kandes pinnale heledat tõrvaõli või tärpentini-linaõli.

Kulu: saematerjalile 4-5 m2/l e. 24-30 m2/kg, hööveldatud pinnale 8-10 m2/l e. 48-60 m2/kg
Kuivamisaeg: umbes 3 tundi

Vältida aine sattumist nahale ja silma! Kasutada kaitsevahendeid ja kaitseriietust! Pesta käed enne puhkepausi ja kohe toote kasutamise järel!
Ainet ei tohi sattuda pinnasesse, kanalisatsiooni ega veekogusse! Väga mürgine veeorganismidele!

Lisainfo

Suurus

1 kg, 250 g, 5 kg