Avatud / Open
E-R 9-18
L 10-14
Ajutiselt E-R 9-15

Väike-Patarei 5, Tallinn
tel. 5306 1223
info@majatohter.ee

Jalutaja teejuht. Kuressaare

16,44

Tootekood: KIRJAN01 Kategooriad: , Sildid: ,

Kirjeldus

„Jalutaja teejuht. Kuressaare“ kutsub tutvuma populaarse kuurortlinna arhitektuuri ja miljööga. Piiskopilinnusest kuurordini, kunagistest kalurihüttidest kaasaegse arhitektuurini. Lisaks on raamatusse haaratud ka linnaga orgaaniliselt seotud Roomassaare, Kudjape kalmistu ja Sikassaare mõis. Kesklinna ja teatud-tuntud objektide kõrval suunab teejuht huvilise jalutuskäikudele ka  vähemtuntud ajaloolistesse linnaosadesse, eriti maalilist jalutusmarsuuti pakub Tori eeslinna uute spa-de taga.  Ära on nimetatud ka sümpaatsemad kohvikud ja galeriid, aga ka majutuspaigad ning antud lühiülevaade kuulsamatest kuressaarlastest.

Raamatu eesmärk on olla mõnusaks kaaslaseks Kuressaare puhkajale, aga pakkuda ka kohalikule elanikele uut vaatenurka oma kodulinnale ja selle väärtustele, juhtida tähelepanu heale arhitektuurile ja ajaloolisele miljööle. Üks tuntud pärnakas tõdes peale Pärnu jalutaja ilmumist, et olen küll enda meelest pea terve elu Pärnus elanud ja tunnen seda läbi ja lõhki, aga jalutaja teejuhist avanes hoopis teine linn. Loodetavasti saab nii mõnigi kuressaarlane tõdeda sama.

Autor Leele Välja on arhitektuuriajaloolane, kirjutanud arvukalt artikleid ajaloolisest miljööst, arhitektuurist, restaureerimisest jne. Töötanud välja uue sariväljaande Muinsuskaitse aastaraamat ja toimetanud seda aastatel 2004-2007, lisaks veel mitmete raamatute koostaja ja/või  kaasautor (100 sammu läbi 20. Sajandi Eesti arhitektuuri, Lahemaa külaarhitektuurist, Stalinistlik maja Tallinnas jne) . Kirjutanud raamatu Pärnu jalutaja teejuht, 2006.