Kauplus avatud
E-R 9-18
L 10-14

Väike-Patarei 5, Tallinn
tel. 5306 1223
info@majatohter.ee

Lubi Stucco

Toode on saadaval ette tellides!

Seda toodet ei ole hetkel laos ja pole seetõttu saadaval.

Kirjeldus

Stucco lustro on Itaaliast pärit krohvimistehnika. Peen krohvisegu tihendatakse ja poleeritakse “veneetsia kelluga” tugevaks pinnaks. Seebiga töötlemisel lisandub veel vetthülgav kaitsekiht. Ajalooliselt on kasutatud stucco lustrot fassaadide, siseruumide ja pesuruumide viimistlemisel.

Kasutuskohad:
Vee- ja niiskuskindlust nõudvad ruumid sisetingimustes: vannitoad, dušširuumid. Kuivad siseruumid.
Sideaine: Kustutatud lubi
Koostis: Kustutatud lubi, paekivisõelmed, dolomiidijahu, kaoliin, talk, metüültselluloos, linaseemneõli,letsitiin, alkohol,vesi. EI SISALDA TSEMENTI
Värvus: maalrivalge
Vee vajadus: Valmis segu. Vett täiendalat lisada ei ole vaja.
Kulu: Umbes 1 kg segu 1m² kohta siledal pinnal. Umbes 1,5 kg segu 1m2 kohta krohvitud pinnal.

Aluspinnad:
Sobivateks aluspindadeks on tugevad mineraalsed aluspinnad, mille pind on kare. Näiteks hüdrauliline lubikrohv, lubitsemendikrohv, betoonpinnad.
Krohvi pinnalt peab olema eemaldatud lubja/tsemendiliimi läikiv kirme. Enne Stucco lustro pealekandmist niisutage pind.
Erijuhtudel on võimalik Stucco lustroga viimistleda ka kipsplaate, tsementplaate.
-Kipsplaadid ja tsementplaadid – Pahteldage plaatide vuugid ja kruviaugud tootja poolt soovitatud pahtliga. Vuukide pahteldamisel kasutage tugevdavat plastvõrgust linti. Pärast pahteldamist kruntige pind mineraalse teralise nakkekrundiga.
-Betoonpinnad – Kandke esimene kiht Stucco lustrot õhukeselt ja jätke pind võimalikult kare. Jätkake tööd järgmisel päeval.

Segu pealekandmine:
Segu kantakse pinnale kas kellu, roostevabast metallist liibi või plastliibi abil. Liibi suurus oleneb seina siledusest ja suurusest.. Esimese kihi kuivamisaeg oleneb pinna poorsusest, niiskusest ruumis, temperatuurist.(võib kõikuda 2-12 tunnini). Esimese kihi pealekandmisel tuleb silmas pidada, et töövahendiga ei silutaks pinda läikima. Juhul, kui pärast esimese kihi kuivamist on märgata läikivaid kohti tuleb need peene liivapaberiga nr.150 karestada.
Teine kiht kantakse pinnale sarnaselt esimesega, kas kellu, roostevabast metallist liibi või plastliibiga. Pind lastakse tahkuda ja silutakse veneetsia kelluga või plastliibiga siledaks. Mitte suruda liiga tugevalt.
Kolmas kiht kantakse pinnale pärast teise kihi tahkumist, kuid enne, kui teine kiht on täielikult kuivanud. Kasutades veneetsia kellut kantakse pinnale õhuke kiht krohvi ja silutakse tasaseks. Poleerimisel hoida veneetsia kellut diagonaalasendis töösuunaga ja väikese kalde all.

Toonimine:
Stucco lustrole võib pigmente lisada kuni 5% kaalust. Toonimiseks sobivad leeliskindlad pigmendid. Pigmendid peab enne segule lisamist vähese veega hõõruma ühtlaseks pastaks

Seebitamine:
Seebitamine on Stucco lustro viimane töötlusfaas. Seebitamise tulemusel tekib Stucco lustro pinnale vetthülgav kiht. Lubja ja seebi reageerimisel tekib lubiseep. Lubiseebi kiht annabki pinnale läikiva kihi.
Itaalias kasutatakse traditsiooniliselt pehmet oliiviõliseepi. Võib kasutada ka Rohelise seebi lahust.
Roheline seep lahustada sooja veega – 1 osa seepi / 2 osa vett.
Stucco lustro pind peab seebitamise ajaks olema juba küllaldaselt kõva ja tihe. Näiteks, kui kolmanda kihi poleerimine lõpetatakse õhtul, võib seebitamisega jätkata järgmise päeva hommikul. Samas ei tohi lasta pinnal liigselt kuivada. Vahepeal võib pinda lillepihusti või pintsliga õrnalt niisutada. Seebilahus kantakse pinnale pehme pintsliga. Kui seep on imendunud, alustatakse veneetsia kelluga poleerimist. Poleerimise käigus tekib pinnale läikiv lubiseebi kiht. Pärast pinna tahenemist poleeritakse Stucco lustrot riide ümber mähitud toidukilepalliga.
Kui Stucco lustro on otsese vee all, või pinnale satuvad veepritsmed, siis tuleb seebitamist korrata 3 päeva pärast. Poleerimiseks kasutage ainult kilest palli.

Dušširuumid, vannitubade seinad:
Kui Stucco lustro pind saab kahjustatud, kriimustatud või hävineb lubiseep, siis pole pind enam veekindel. Kuna seda võib siiski juhtuda, soovitame veekindlust nõudvates ruumides Stucco lustro aluspind töödela analoogiliselt keraamiliste plaatide aluspinnaga.
-Töö käik
1.Pind katta kautšukil põhineva veeisolatsioonivahendiga vastavalt tootja juhistele. Vajalikuks võib osutuda ka eelnev kruntimine.
2.Veeisolatsioonimaterjal krohvida plaatimisseguga 5mm paksuselt. Segu sisse suruda plastist armeerimisvõrk. Segu pind jätta kare.
3.Pärast plaadisegu kivinemist vajadusel eemaldada segule jäänud tsemendiliimi kiht.
4.Jätkata Stucco lustroga töötlemist tavalisel meetodil.
Arvestage, et sellisel pinnal võib Stucco lustro tardumine/kuivamine võtta märgatavalt kauem aega.

Hooldus:
Pinna hoolduseks lahustage 10 spl Rohelist seepi 2l soojas vees. Kandke lahus pehme pintsliga Stucco lustrole. Laske kuivada ja poleerige pind kilest palliga. Hooldage Stucco lustro pindu üks kord kahe kuu jooksul. Puhastamiseks lahustage 10 spl Marseille seepi umbes 5l soojas veega. Peske pinda pehme lapi või käsnaga. Stucco lustro puhastamiseks ei tohi kasutada detergente, abrasiive ega happeid sisaldavaid
puhastusvahendeid.

Stucco Lustro tootejuhend

Lisainfo

Kogus

10Kg, 1Kg