Select Page

 Kanepisoojustus- juba täna

kasutatav tulevikumaterjal

Kanep on taim, mis kasvab kiiresti, kasutatav 70-120 päevase vegetatsioonitsükli lõpuks, olles kasvanud kuni 4 m kõrguseks. Seob ulatuslikult CO2 ja samas ei kurna kasvupinnast vaid hoopiski rikastab seda. Mis oluline ei vaja kasvamiseks insektsiididega ega pestitsiididega mürgitamist ei kahjurite vastu ega umbrohutõrjeks. Kasulik põllumajandusele kasvatada ka vahekultuurina teiste põllukultuuride vahepeal. Ei vaja kasvamiseks ka liiga palju vett ja sellest saab toota väga vajalikke ehitusmaterjale. Seega oleme leidnud ideaalse keskkonnasõbraliku materjali ehituse CO2 jalajälje vähendamiseks ilma, et kuidagi teistpidi loodust kahjustaks

Mitte vähem oluline kui CO2 ja põllukultuuride teemal, on kanepi kui ehitusmaterjali roll tervisliku sisekliima loomisel. Olles juba kasvatades pestitsiidide vaba, säilitab kanep need head omadused ka ehituses materjalina, omades looduslikku kaitset mardikate ja hallitusseente vastu.

Kanepit kasutatakse ehituses põhiliselt kas hakkena või kiuna. Kiust valmistatakse kõrgekvaliteedilist kanepivilla, mis sobilik karkassi vaheliseks soojustuseks seintesse, lagedele, katustele.

Kanepisoojustuse eelised

Hügroskoopne, difuusne, hea soojusmahtuvusega

Kanepisoojustuse kasutamisega ei kaasne naha ega hingamisteede ärritusi, mis kaasnevad paljude teiste materjalidega, seega hästi tarbijasõbralik ja meeldiv paigaldajale. Väga meeldiv materjal, teab igaüks, kes seda kasutanud. Kanepist valmistatud soojustusel on lisaks väga head ehitusfüüsikalised omadused. Hea sooja- ja heliisolatsioon. Kanep on hügroskoopne, ehk seob niiskust ja annab seda hiljem ka kergesti ära. Sobiva niiskuse hoidmine siseruumides loomulikul teel on aga üks terve sisekliima tagatisi. Kanepivill on hästi difuusne, ehk ei põhjusta konstruktsioonides niiskuslõkse. Materjali kapillaarsus aitab kõrgema niiskuskoormuse korral selle kastepunktis kiirelt hajutada, ehk ei teki materjali märgumist nagu võib juhtuda normaalniiskustes talvises kastepunktis mineraalvillades. Kanepivillal on ka hea soojusmahtuvus, mistõttu on seda hea kasutada katusekonstruktsioonides kui soov, et suvine päike ei kütaks katusealust liiga kuumaks.

Kanepivilla kasutamine on seega tervisliku ja kvaliteetse elukeskkonna valik ja investeering paljudeks aastateks. Kanepivilla utiliseerimisel ei teki keskkonnareostuse ohtu. Tegelikkuses on kanepivill ka korduskasutatav, ehk võib öelda tulevikusoojustus, mis saadaval juba täna

Kanepisoojustuse plaat

Majatohter on Saksa ettevõtte Thermo Hanf (HempFlax Group) kanepitoodete edasimüüja Eestis.

Kanepi-jute soojustusplaat Thermo Hemp Combi Jute

  • Mõõdetud soojusjuhtivustegur: λ10 – 0,0396 W/(m·K)
  • Mõõtmed: 1200 mm x 580mm
  • 0.039 W/mK
  • Soojusmahtuvus: 2300 J/kg K
  • Koostis: 58% kanepikiud, 29% jutekiud, 9% polümeersed sidekiud (PET-baasil), 4% sooda (süttimisvastane aine)
  • Tihedus: 37 Kg/m³
  • E