Select Page

Majatohter osaleb juba seitsmendat aastat toimuval Ökoloogilist ehitust- ja keskkonnateadlikku eluviisi tutvustaval festivalil Ökomäss.
Sel aastal toimub festival 22.-23.septembril Tallinnas, Balti jaama ootepaviljonis.

Rohkem infot: ECOMESS.EU

Ökomäss 2017, „Orgaaniline linn“, Kultuuri ja keskkonna kohtumispaik.

Ökomäss on spetsialiste kaasav ja kõigile huvilistele mõeldud kogupere festival, mis toimub 22.-23. septembril Balti jaama restaureeritud ootepaviljonis Tallinnas.

Alguse sai nüüdseks traditsiooniliseks kujunenud festival 2011 aastal vajadusest tutvustada ja selgitada keskkonnateadliku ehitamise eripära. Tegu nii restaureerimise kui ökoehituse ja ruumikujundamise teadmiste, oskuste levitamisega ja nende teemade arengule kaasaaitamisega.

Olgu selleks kas CO2 või keskkonnareostuse vähendamise vajadus, sotsiaalselt tundliku ja ajalooliselt väärtusliku keskkonna korrektse säilitamise soov või loominguline ja oskuslik iseehitamise traditsiooni arendamine, tegeleme sellega Ökomäss 2017-l, millel käesoleva aasta alateema on „Orgaaniline linn“

Toimuvad põnevad väljapanekud, töötoad, demonstratsioonid, seminarid, näitused. Uudse kultuuriprogrammi osana toimub 23.09 õhtul lavastuslik taaskasutuse moeetendus ja „Sõpruse Puiestee“ kontsert. 22.09 kl. 14.00 algava seminari teema on  „Keskkonnasõbralik linnamiljöö“

Peakorraldaja Säästva renoveerimise Infokeskus MTÜ, koostöös Eesti Vabaõhumuuseumi, Tallinna Energiaagentuuri, Muinsuskaitseameti, Lahemaa Rahvuspargi, Eesti Muinsuskaitse Seltsiga.

Ökomässu toetab KIK Keskkonnateadlikkuse programmist, seminari Tallinna Keskkonnaamet.

Tarmo Andre Elvisto
Ökomässu projektijuht