Select Page

Intello Plus auru- ja õhutõkkekangas

Rull 1,5 x 50 m

324,84

Tootekood: 10092 Kategooriad: , , Sildid: , ,

Armeeritud Hydrosafe® kõrgefektiivne aurutõke kõigile kiulistele soojustustel

Eelised

  • Parim kaitse ehituskahjustuste ja hallituse eest, sest niiskusmuutlik difusioonregulatsioon on enam kui 100-kordse paisumisega
  • Kombineeritav kõigi kiuliste matt- ja plaatsoojustusmaterjalidega (k.a. puistevillad)
  • Ajas kestvalt turvaline: toimivus on sõltumatult kontrollitud ja kinnitatud (ETA-18/1146)
  • Sobilik Skandinaavia kliimasse: toimivus on sõltumatult kontrollitud ja kinnitatud (SINTEF TG 20557)
  • Hydrosafe®-funktsioon tagab talvel turvalise ehitusobjekti
  • Süsteem INTELLO PLUS: Saksamaa tarbijaajakiri Stiftung Warentest väljaande 4/2012 testivõitja
  • Lihtne töödelda: stabiilsete mõõtmetega, rebenemiskindel
  • Parimad tulemused kahjulike ainete määramisel, katsetused tehtud ISO 16000 nõuete kohaselt

Kasutusvaldkond

Kasutamiseks sisemise auru- ja õhutõkkena difuussete tarindi välispindade korral, kui ka auru tõkestavate välispindade korral nt lame-/kaldkatused ja vastavalt murukatuste niiskustehnilisele toimivusele.

Parim kaitse ehituskahjustuste ja hallituse eest

INTELLO toimib ilmastiku poolt reguleeritava membraani põhimõttel: talvel, niisketes oludes fliiskangad tihenevad, suvel aga muutub nende molekulaarstruktuur avatumaks ning võimaldab niiskuse takistamatut väljakuivamist.

Tõestatud põhimõte

INTELLO toimib ilmastiku poolt reguleeritava membraani põhimõttel: talvel, niisketes oludes fliiskangad tihenevad, suvel aga muutub nende molekulaarstruktuur avatumaks ning võimaldab niiskuse takistamatut väljakuivamist. INTELLO vananemiskindlus on sõltumatult tõestatud ja on lubatud kasutada konstruktsioonides vastavalt standardi DIN 68800-2 nõuete mõistes. INTELLO muutuv difusioonitakistus tagab suurepärase kaitse kahjustuste eest ka kriitiliste, väljastpoolt difusioonikindlate konstruktsioonide puhul nagu plekkkattega viilkatused, bituumenprofiliga kaetud aluskatused, lamekatused ja murukatused.

Aastaringne intelligentsus

Talvel pidurdab või koguni peatab INTELLO oma sd-väärtusega üle 25 m (niiskusvoog nädalas alla 7 g/m²) niiskuse sissetungi katusesse ja seina. Suvel laseb aurutõke veeaurul väljuda. sd - väärtus 0.25 m võimaldab niiskuse väljaaurumist nädalas rohkem kui 500 g/m², mis on erakordselt kõrge väljakuivamispotentsiaal! Niiskuse minimaalne sissetung talvel ja intensiivne väljakuivamine suvel: niiskus tõmmatakse ikka ja jälle soojustusest välja ning see on parim kaitse hallituse tekke eest!

Talvine ehitamine ei ole probleem intelligentsete pro clima membraanidega. Nende kõrge Hydrosafe®-väärtus üle 2 m hoiab ehitusosad kuivadena – ka talvel, kui uusehitiste niiskus on suurem. Ja üle 100-kordse paisumisega INTELLO sd-väärtus garanteerib turvalised ehitusosad hoone eluea jooksul.

Paigaldamine

INTELLO PLUS kilega kaetud (kirjadega) külg paigaldatakse ruumi suunas. Paigaldada võib pingule tõmmatult ja ilma läbirippeta kandekonstruktsiooni, näiteks sarikate suhtes risti- ja pikisuunas. Horisontaalsel paigaldamisel (kandekonstruktsiooniga risti) on kandekonstruktsiooni maksimaalne vahemik piiratud 100 cm-ga. Pärast paigaldamist peavad siseküljel maksimaalselt 50 cm kaugusel risti jooksvad latid isolatsioonimaterjali massi tasakaalustama. Kasutades plaadi- ja matikujulisi isolatsioonimaterjale, tuleb liimitud ühenduste tõmbekoormuse vältimiseks paigaldada liimitud kangaste ülekatetele täiendavalt tugilatt. Alternatiivina on võimalik tugevdada ülekattel paiknevteip täiendavalt sellega 30 cm kaugusel risti jooksva liimiteibiribaga.

Õhutihedad liimliited saavutatakse ainult siis, kui aurutõkked on paigaldatud kortsuvabalt. Ehituse käigus tekkinud suurem õhuniiskus tuleb ruumist järjepideva tuulutamise käigus välja ventileerida. Korraks õhutamine pole piisav, et suurt kogust ehitustegevusest tingitud niiskust kiiresti välja ventileerida, vajadusel tuleb paigaldada ka õhukuivatid.

Et hoida ära kondensatsioonivee teket, tuleks õhupidav INTELLO kleepida vahetult pärast soojusisolatsiooni paigaldamist. Eriti kehtib see talvel töötades.

INTELLO PLUS'i sobib kasutada ka igat liiki puistevillsoojustuse piirneva kihina. Armeeritud aurutõke aitab vähendada puhumisel tekkivat venimist. Paigaldamisel piki kandekonstruktsiooni on eeliseks see, et ülekatete liitekohad asuvad kindlal aluspinnal ning on seetõttu kaitstud.

Et hoida ära kondensatsioonivee teket, tuleks õhupidav INTELLO kleepida vahetult pärast soojusisolatsiooni paigaldamist. Eriti kehtib see talvel töötades.

Ilma soojusisolatsioonita INTELLO-t ei saa kasutada pikaajaliselt väliskeskkonna (UV, vihm, tuul jne) ja sisekeskkonna vahelise ilmastikukaitse kihina. Auru- ja õhutõkkekiht on piirdetarindi soojusisolatsiooni sisemine kaitsekiht, mis võib olla ilma soojus-isolatsioonita mitte üle 4 nädala. Konstruktsioonide jaoks, millele eelpool kirjeldatud koormused võivad pikaajaliselt mõjuda soovitame kasutada ilmastikukindla fliisiga kangaid nt. pro clima INTELLO X.

Tooteleht INTELLO PLUS

Paigaldusjuhend INTELLO PLUS