Select Page

Solitex Mento 1000 katuse aluskate

Rullis 1,5 x 50m

206,80

Saadaval järeltellimisel

Tootekood: 11447 Kategooriad: , , Sildid: , , ,

Kerge katuse aluslae- ja aluskattekangas

Eelised

 • Ilmastikukindlus kuni 3 kuud
 • Tagab kahjustusteta ehitusdetailid: veeauru väga hea läbilaskvus ja maksimaalne hoovihmakindlus
 • Kuivad ehitusdetailid: poorideta funktsionaalne TEEE-membraan juhib niiskuse aktiivselt väljapoole
 • Ajas kestev kaitse ülimalt vananemiskindla ja termostabiilse TEEE-membraaniga
 • Ehitamise ajal konstruktsioonide kindel kaitse: sobib ajutiseks kaitsekatteks ja ka kaitsekileks ehitamise ajal

Veeauru väga hästi läbilaskvad, aktiivse niiskusregulatsiooniga aluslae- ja toestuseta paigaldatavad aluskattekangad sobivad paigaldamiseks vooderdistele, MDF- ja puitkiudplaatide peale ning mati- ja plaadikujulistele soojustusmaterjalidele

Sarja SOLITEX MENTO 3- või 4-kihilised aluskattekangad pakuvad arvukate rakenduste jaoks täiuslikult kohandatud lahendusi, mis on usaldusväärsed ja majanduslikult kasulikud. Kõik MENTO kangad sisaldavad uusima tehnoloogia alusel valmistatud monoliitset poorideta TEEE-membraani. Funktsionaalne membraan paikneb kaitstult polüpropüleenist valmistatud kahe tugeva ja eriti rebenemiskindla kaitse- ja kattefliisi vahel – see on optimaalne suurte koormuste talumisel kangaste paigaldamisel ja nendel kõndimisel ning katusekatte paigaldamisel. Kattefliis on valmistatud vetthülgavana ja see tagab optimaalse kaitse sissetungiva niiskuse eest. Samuti kaitseb see allolevat spetsiaalset kilet kahjustuste ja UV-kiirguse toime eest. Kärjeline struktuur tagab suure libisemiskindluse ka niiskes olekus. Kangad ei peegelda valgust ülemise kattefliisi tumehalli värvuse tõttu. Saavutatud veesamba väärtused on vahemikus 2500 kuni 10 000 mm, s.t, et SOLITEX MENTO kangad on veekindlad ka tugevate kaldhoovihmade korral ja kasutatavad välistingimustes kuni kuus kuud (SOLITEX MENTO 5000).

SOLITEX MENTO kangastel on poorideta suletud rakkudega TEEE-membraan, mis tagab eriti hea kaitse hoovihma eest tugeva tuule tingimustes. Erinevalt tavapärastest aluskattekangastest, kus difusioon toimub õhuvahetuse teel läbi mikropoorse kile, toimub SOLITEX-membraanis difusioon piki ahelmolekule. Samal ajal on SOLITEX MENTO kangaste sd-väärtused väga väikese difusioonilise takistuse korral 0,05. TEEE-membraani aktiivne niiskustransport tagab erakordselt kiire kuivamise, mistõttu takistab väga tõhusalt kangaste talvist jäätumist. See on lisaeelis konstruktsiooni ohutusele, sest veeauru läbilaskvad aluslae- ja toestuseta paigaldatavad aluskattekangad muutuvad jäätumisel aurutõketeks (jääs on difusioon väga väike) ja kujutavad endast seega niiskuselõkse. TEEE-membraani teine eripära on kindel kaitse puiduimmutusvahendite eest (veetilgad ei saa ka väiksema pindpinevuse korral kangast läbida, sest poorid puuduvad) ja eriti suur termiline stabiilsus (TEEE sulamistemperatuur on u 200 °C, PP-l u 140 °C). Selline temperatuurikindlus annab sünteetilisele materjalile aastakümneid kestva vananemiskindluse, ka tumedate katusekatete korral.

Planeerimis- ja konstruktsioonijuhised

Kasutusvaldkond

SOLITEX MENTO tootesarja kangaid, SOLITEX UD ja SOLITEX PLUS kasutatakse nii katuse aluskattekanga kui ajutise abikattena.
Nad takistavad külma välisõhu liikumist läbi konstruktsiooni ning tagavad seega optimaalse soojusisolatsiooni.

 • Alates ≥ 14° katusekaldest ventileeritava kaldkatuse puhul
 • Vabalt või otse ja täispinnaliselt tasasele aluspinnale nt matt- ja plaatsoojustustele, puidupõhistele plaatidele või puidust vooderdisele
 • Vastavalt ZVDH-le sobib kasutamiseks ka ajutise abikattena
 • Puistatavate isolatsioonimaterjalide puhul soovitatakse kasutada armeeritud SOLITEX katuse aluskatte kangaid.

Kasutamine ajutise abikattena

Erakordselt kõrge veekindluse ja tugevuse tõttu saab SOLITEX katuse aluskatte kangaid kasutada ajutise abikattena, et kaitsta konstruktsiooni kogu ehitusetapi vältel vastavalt ZVDH (Saksa Katusekatjate Keskliit) nõuetele, olenevalt ilmastikutingimustest (3-6 kuud).
Selleks on süsteemis olemas TESCON NAIDECK naelatihendusteip, ORCON F ühendusliim ning TESCON VANA ülekatete või ühenduskohtade kleepimiseks.

 • Vastavatel connect variantidel on kahe isekleepuva tsooniga, et tagada väljastpoolt turvaline isolatsioon.

Paigaldamisel ja liimimisel tuleb juhinduda ZVDH määruste spetsifikatsioonidest. Vihma mõjul tekivad kangale tumedad laigud. Kuid sellel pole mingit mõju veekindlusele ja sisemise membraani funktsioonile.

Aluskatte hilisem paigaldus seestpoolt

Puuduva katuse alukatte saab hiljem paigaldada seestpoolt SOLITEX katuse aluslae- ja aluskattekangastega.
Ei ole harv juhus, kui katuskonstruktsioon on ilma aluskatteta ja ka ilma distantsliistuta.
Sellise lahenduse soojustamiseks on vajalik paigaldada eelnevalt tuulekindelkiht.

Soojustuskihi tuulutus ei ole vajalik

Kangad(katuse aluskatted, tuuletõkkekangad)on väga hea veeauru läbilaskvusega ja ei vaja soojustusmaterjali tagust tuulutust. Kangaid pro clima SOLITEX võib kõikidel juhtudel paigaldada otse soojustusele, see tähendab, et soojustusmaterjal võib täita sarikate vahe täies ulatuses.
Soojustuseta, välja ehitamata katusealustele on ettenähtud katuse- ja kaldharja tuulutus.
Puuduvad keerukad ja sageli ebaefektiivseid tuulutused nt räästas, neelus, katuseharjas, kladharjas ja muude väljaehituste juures.

Suurenenud õhuniiskus ruumis

Veeauru läbilaskvad kangad võimaldavad niiskusel kergesti ja kiiresti väljuda ning konstruktsioonil kuivada. See on eelis nii uusehitiste püstitamisel kui ka kasutamise ajal (kui ruumi õhus olev niiskus tungib difusiooni või konvektsiooni teel konstruktsiooni). Põhimõtteliselt peaks ehituse iseloomust tingitud niiskus eemalduma hoonest akende kaudu tuulutamisega. Talvel saab kuivamist kiirendada ehitustel kasutatavate õhukuivatitega. Sellega välditakse pikema aja jooksul suurt suhtelist õhuniiskust.

Kondensatsioon puudub

Poorideta SOLITEX kangad tagavad eriti hea veepidavuse hoovihma ajal. Kangast võib paigaldada soojustusmaterjalidele või voodrile kogu pinna ulatuses. Katkematu funktsionaalse toimega mitmekihilise struktuuriga kangas välistab kindlalt kondensatsioonivee tekke. Kondensatsioonivee tekke (telgi efekt) all mõistetakse nähtust, kus vettpidavate presentkatete all tekib suures koguses konstruktsioonide sisemusse tungivat niiskust.

Vihmakindel aluskate

Katuse aluskatte kangad vastavad tänu oma eriti suurele veekindlusele ja tugevusele ZVDH (Saksa Katusekatjate Keskliit) nõuetele.
See sobib vihmaohutuse täiendavaks meetmeks:

 • 3, 4 ja 5 klassi katuse aluslaekangad
 • 3, 4 ja 5 klassi katuse aluskatte kangad

Kangad sobivad kasutada ka ajutise abikattena.

Koostis ja nõuetele vastavus

SOLITEX aluskatte- ja aluskinnituskanga spetsiaalne membraan on valmistatud termoplastsest elastomeer eetri-esteerist, kaitse- ja kattefliisid on polüpropüleenist.
Kõik katuse aluskattekangad on testitud vastavalt DIN NE 13859-1 nõuetele ja omavad CE-märgist.

Paigaldamine

SOLITEX MENTO aluskatted tuleb paigaldada pealiskirjaga küljega paigaldaja poole. Paigaldada saab pingul ja horisontaalselt (paralleelselt räästaga) ilma lohkudeta, nagu katuse aluskatusena, kui ka katuse aluskattena. Kasutamiseks aluskattena tasastel aluspindadel. Katuse aluskattena kasutamisel tuleb sarikate vahemikku piirata kaugusele 100 cm.

Kinnitusi ei ole lubatud teostada piirkondades, kus toimub kogutud vee äravoolamine (nt neeludes).

Soojustamata, väljaehitamata katusekorruste puhul tuleks ette näha katuseharja tuulutus. Laske selleks SOLITEX aluskattel lõppeda 5 cm enne katuseharja. Lisaks sellele tuleb väljaehitamata katusekorrus varustada piisava tuulutusega.

Konstruktsiooni kaitseks ehitusfaasi ajal ZVDH mõistes on võimalik paigaldada kuni 3 kuuks abikattena SOLITEX MENTO 1000 katuse aluskatteid. Sellisel juhul peab katuse kalle olema vähemalt 14°. Selleks tuleb ülekatete või liitmike liimimiseks kasutada süsteemikomponente TESCON NAIDECK naelatihendit, ORCON F ühendusliimi ning samuti TESCON VANA. Tugevamaks välissuunas tihendamiseks on connect variandid varustatud kahe iseliimiva tsooniga. Paigaldamisel ja liimimisel tuleb järgida Saksamaa Katusekatjate Keskliidu nõudeid.

Saksamaa Katusekatjate Keskliidu erialanõuetele vastavalt on need sobivad kasutamiseks katuse aluskattena katuse katmisel katusekividega, selleks peavad ülekatted tagama vihmakaitse ja tarvitusele tuleb võtta täiendavad meetmed vastavalt nõuetele. Vastavalt nõuetele ja täiendavaid meetmeid kasutades saab kasutada SOLITEX MENTO katuse aluskatteid puitlaudistel vihmakaitsena.

Tooteleht SOLITEX MENTO 1000

Paigaldusjuhend SOLITEX MENTO 1000

Lisainfo

Laius

1,5m