Select Page

Tescon Vana teip

Rull 60 mm x 30 m

31,45

Laos

Universaalne ehitusteip sise- ja välistingimustesse.

Eelised

  • Turvaline toimivus sise- ja välistingimustes - isegi niiskumisel, veekindel SOLID-liimaine
  • Eriti ajas kestev: eeldatav eluiga 100 aastat, mis on sõltumatult testitud ja kinnitatud
  • Ehituse paindlikus: ilmastikukindlus 6 kuud
  • Ehituse kiirendamine: fliis on koheselt ülekrohvitav ja ületeibitav
  • Mugav kasutada: fliis on väga liibuv ja käsitsi rebitav
  • Saksamaa tarbijaajakiri Stiftung Warentest väljaande 4/2012 testivõitja
  • Sobilik Skandinaavia kliimasse: toimivus on sõltumatult kontrollitud ja kinnitatud (SINTEF TG 20557)
  • Eeskirjadele vastav ehitamine: õhupidavad ühenduskohad standardite DIN 4108-7, SIA 180 ja ÖNORM B 8110-2 nõuete kohaselt
  • Parimad tulemused kahjulike ainete määramisel, katsetused tehtud ISO 16000 nõuete kohaselt

Kasutusvaldkond

Sisetöödel: auru- ja õhutõkkekangaste ning õhukindlate puidupõhiste plaatide õhupidavad liimühendused.
Välistöödel: tuulepidavate aluskatuse-, aluskatte- ja tuuletõkkekangaste (näiteks pro clima SOLITEX) ühenduste teostamiseks. Aluskatuse puidupõhiste plaatide tuultpidavateks ühendusteks. Tarindi pealsete ja renoveerimise aurutõkete õhupidavad liimliited.
Kõiki liimühendusi sise- ja välistingimustes võib teha nii omavahel kui ka külgnevate siledate mittemineraalsete ehitusdetailidega (näiteks toru läbiviigud, katuseaknad).

Paigaldamine

Liimühendusi ei tohi korrapäraselt tõmbejõududega koormata.
Peale ülekatete teipimist peab paigaldatav roovitus kandma soojustuse raskust. Ülekatete liitekohad toestada.
Hõõruda ühendus PRESSFIX-ga kõvasti vastu aluspinda. Jälgida, et vastusurve oleks piisav. Tuule-, õhu- või vihmakindlaid liimühendusi on võimalik saavutada ainult voltideta paigaldatud aurutõketel, aluskatte- ja fassaadikangastega. Suurenenud õhuniiskusest tuleb järjekindla ja kiire õhutamisega vabaneda. Vajaduse korral paigaldada õhukuivatid.
Üle krohvides palume arvestada krohvitootja mitteimavate aluspindade soovitusi. Vajadusel kasutada nakkeparandajat.

 

Aluspinnad

Enne kleepimist tuleb aluspinnad harjaga puhtaks pühkida, lapiga üle käia või puhastada suruõhuga.
Külmunud aluspindadele ei saa kleepida. Kleebitavatel materjalidel ei tohi olla nakkumist takistavaid aineid (nt rasva või silikooni). Aluspinnad peavad olema kuivaja piisava kandevõimega.

Püsiv liimühendus on tagatud kõikide pro clima sise- ja väliskangastega, muude aurutõkke- ning õhutõkkekangastega (nt PE-, PA-, PP- ja alumiiniumpaberite) või aluslae-/aluskattekangaste ja tuuletõkkekangastega (näiteks PP- ja PET-kiledega).
Liimühenduste tegemine ja kleepimine on võimalik mineraalsete aluspindade (nt krohvi või betooni), saetud, hööveldatud ja lakitud puidu, kõvade plastide või mittekorrodeeruvate metallpindade (nt torud, aknad jne), ülekrohvitavate vahtplastide, kõvade puidupõhiste plaatide (puitlaast-, OSB, BFU-, MDF-plaatide) korral.
Puitkiudplaadid või siledad mineraalsed aluspinnad on vaja eelnevalt töödelda TESCON PRIMER RP või TESCON SPRIMER-ga. Betoonist või krohvist aluspinnad ei tohi olla liivased ja pudedad.

Konstruktsiooni tugevuse seisukohast saadakse parimad tulemused väga kvaliteetsete aluspindade kasutamisel. Aluspinna sobivust tuleb kontrollida omal vastutusel, vajaduse korral on soovitatav teha proovikleepimised. Mittekandvad aluspinnad soovitame eelnevalt töödelda TESCON PRIMER RP või TESCON SPRIMER-ga.

Tooteleht TESCON VANA

Paigaldusjuhend TESCON VANA

 

Lisainfo

Laius

60 mm