Select Page

Raudsulfaat

Tootekood: 2833298 Kategooriad: , , , Sildid: , ,

Raudsulfaati kasutatakse välistingimustes palkmajade viimistlemiseks, keeduvärvides hallituse ja mädaniku vastu ning lubivärvi toonimiseks.
Raudsulfaadi lahus annab puidule paari kuuga kauni ja vastupidava hallika tooni ning samaaegselt kaitseb puitu hallituste ja mädanikseente eest.

Kasutusjuhend:
Puidu halliks toonimisel:
Pulber segatakse hoolikalt sooja (600C) vette (1 kg raudsulfaati 5 liitrisse vette) ning kantakse puidule pintsliga nii, et puit märgub ja aine imendub puitu, ent ei tekiks voolamist. Puidupind tumeneb mõne tunni pärast ning lõplik toon tuleb esile umbes paari-kolme kuu pärast. Päikesevalgus ja niiskus intensiivistavad pinna tumenemist. Lõplikku tooni mõjutab ka puidu kvaliteet ja ladustamise aeg. Võimalusel testi tooni paar kuud enne lõplikku viimistlemist. Kui on saavutatud soovitud toon, tuleks reaktsioon peatada, kandes pinnale heledat tõrvaõli või tärpentini-linaõli.
Lubivärvi toonimine:
Lubja värvimine raudsulfaadiga on tegelikkuses keemiline protsess, kus lubja ettevalmistamise ja kasutamise käigus tekib sünteetiline ooker. Raudsulfaat settib lubja abil, kusjuures tekib raudhüdroksiid ja kips. Kips jääb lubja sisse, kus ta moodustab värvi substraadi. Protseduur on järgmine: pulber segatakse hoolikalt sooja (600C) vette (1 kg raudsulfaati 5 liitrisse vette). Sellele lahusele lisatakse sama kogus lubjapiima 20/100 ja seejärel võib segu vajadusel lahjendada. Saadud seguga lubjatakse tavapärasel viisil. Toon muutub õhu toimel ja aja jooksul üha kollasemaks.

Kulu: saematerjalile 4-5 m2/l e. 24-30 m2/kg, hööveldatud pinnale 8-10 m2/l e. 48-60 m2/kg
Kuivamisaeg: umbes 3 tundi

Vältida aine sattumist nahale ja silma! Kasutada kaitsevahendeid ja kaitseriietust! Pesta käed enne puhkepausi ja kohe toote kasutamise järel!
Ainet ei tohi sattuda pinnasesse, kanalisatsiooni ega veekogusse! Väga mürgine veeorganismidele!

Raudsulfaadi kirjeldus ja kasutamine

Lisainfo

Kaal -
Suurus

1 kg, 25 kg, 250 g, 5 kg