Select Page

Marmor lubikrohv 0-1

Kott: 20 Kg

28,05

Laos

UKU marmor lubikrohvid on väga hea nakkuvuse ja pinnatugevusega ning sobivad seetõttu hästi ka kõige nõudlikematele pindadele. Valikus on kaks eri tooni, mõlemad kahes fraktsioonis, nii peenem kui ka jämedam. Marmor lubikrohvi saab toonida looduslike savikrohvide ja värvimuldadega ning sobib kasutamiseks nii sise- kui ka välitingimustes. Tänu heale nakkele sobib marmor lubikrohv kipsplaatide viimistlemiseks ning kõigi kaasaegsete ja ajalooliste krohvide viimistlemiseks.

Kasutuskohad: Kasutatakse lubi- jt mineraalkrohvide viimistlemiseks nii välis- kui sisetingimustes, kaasa arvatud niisketes ruumides. Sobib samuti kips-, kipskiud-, puitkiudplaatide viimistlemiseks ning vanade lubikrohvitud pindade värskendamiseks.

Omadused: Lubikrohv reguleerib ruumi õhuniiskust, pärsib hallistuste teket, sobib allergikutele, on vaba kahjulikest saasteainetest ning antistaatiline. Saviukumaja peenviimistlus lubikrohv on hea pinnatugevuse, plastilisuse ja nakkuvusega, niiskust läbilaskev materjal, talub vähesel määral seina liikumist (vajumist).

Värvus: valge
Tera suurus: 0–1mm
Maksimaalne kihi paksus: 0-1mm krohv – 3 mm
Kulu: 3-4,5 kg/1 m² kihipaksusel 2-3mm.
Pakend: 20 kg kott

Aluspind
Aluspind peab olema ühtlaselt tasane, kuiv, imav ning kindlasti puhas tolmust, värvidest ja määrdeainetest (õlid, rasvad jne). Nakkuvuse parandamiseks ja krohvi kaitsmiseks liialt kiire kuivamise eest tuleb aluspinnad eelnevalt niisutada. Imavad aluspinnad tuleb niisutada küllastumiseni (pinnale pritsitud vesi püsib aluspinnal vähemalt 5 sekundit enne kui aluspinda imendub).

Tingimused
Aluspinna ja ümbritseva õhu temperatuur peab olema kõrgem kui 5°C. Lubi karboniseerub niiskuse mõjul, seetõttu tuleb krohvimisel välistingimustes lubikrohvi kaitsta tuule ja päikse poolt põhjustatud liiga kiire kuivamise eest.

Segu valmistamine
Ühele kotile kuivsegule (20 kg) lisada 5 liitrit puhast vett ja segada põhjalikult läbi segumiksriga. Kõige parem on segu valmistada krohvimisele eelneval päeval, minimaalselt võiks segu enne kasutamist seista 30 minutit ning pärast seismist krohv uuesti läbi segada.

Paigaldus
Struktuurse pinna jaoks kandke peale kiht/kihid kogupaksusega 2-3 mm. Tasandage pind pika liibi või pika pahtlilabidaga. Laske krohvil taheneda ning tasandage pind kummihõõrutiga sõõrjate liigutustega. Sileda pinna jaoks kasuta kummihõõruti asemel niisket svammi. Enne täielikku kuivamist siluda uuesti õrnalt niiske svammiga, et lahtised terad pinnalt eemaldada.
Lubjapinnale vetthülgavuse andmiseks on vaja paigalduse lõppjärgus, mil krohvitud ja viimistletud pind on veel õrnalt niiske, kanda pinnale pintsliga oliiviõliseebi lahust.
Seebi rasvade ja lubja reageerimisel tekib vetthülgav pind, mida saab edukalt naturaalsete pesuvahenditega hooldada. Edukaks hooldamiseks soovitame lubikrohvitud pinna viimistleda siledaks.

Lõppviimistlus
Lõppviimistluseks võib pinna sisetingimustes kruntida UKU tselluloosikrundiga, värvida UKU lubivärviga või UKU lubipahtlitega. Välistingimustes viimistleda krohvitud pind UKU lubivärviga.

Materjali kulu
Sõltuvalt aluspinna tasasusest ja kihi paksusest 3-4,5 kg/m² kihipaksusel 2-3mm.

Ohutus
Lubi on söövitava toimega. Vältida tolmu sissehingamist, kokkupuudet nahaga ja silma sattumist. Soovitav on kasutada respiraatorit, kaitseprille ja -riietust. Silma sattumisel pesta silm füsioloogilise lahusega. Klaas, metall ja lakitud pinnad ning teised lubja suhtes tundlikud pinnad kata pritsmete eest enne paigaldamist. Hoida laste eest kättesaamatus kohas.

Säilitamine
Säilitada kuivades tingimustes. Säilivusaeg 1 aasta alates tootmiskuupäevast. Tootmiskuupäev asub pakendi põhjal. Eri partiides võivad esineda vähesed toonierinevused.

Lisainfo

Suurus

20 kg