Select Page

Le Tonkinois linaõlilakk

Tootekood: - Kategooriad: , Sildid: , , ,

Kvaliteetlakk aastast 1906!
Naturaalne ühekomponentne lakk, milles pole aurustuvaid lahusteid, seega on lakiga mugav töötada ka sisetingimustes. Peab vastu kõndimisele, pidevale niiskusele ja UV-kiirgusele. Need omadused teevad ta sobivaks nõudlikesse kohtadesse nagu näiteks paadid ja välisuksed. Le Tonkinois lakil on hea mehhaaniline ja keemiline vastupidavus, samal ajal on lakk elastne ega pragune. Le Tonkinois laki peamine koostisaine on 270ºC juures töödeldud puhas linaõli, sellele on lisatud tungaõli ja valitud looduslikke vaike. Le Tonkinois lakis ei ole lenduvaid lahusteid, seega kasvab lakipinna paksus kiiresti koos viimistluskordadega. Nelja lakikihiga saavutatakse umbes 200 mikroniline kuiva kihi paksus. Nii paks kaitsekiht moodustab tugeva ja vetthülgava pinna.

Koostis: linaõlivärnits, tungaõli, looduslikud vaigud.
Kasutuskohad: Puit- ja metallpinnad sise- ja välitingimustes.
Kulu: Puhtale puitpinnale umbes 20 m²/l, järgmised kihid 30 m²/l.
Kuivamisaeg: Tolmukuiv 6 tunni pärast, ülelakitav 24 tunni pärast. Käsitluskordade maksimaalne ajavahemik ei ole piiratud. 2-3 lakikihiga põrandapinnad on kasutatavad 3 päeva pärast.
Läikeaste: Läikiv. Mati pinna saamiseks sega kahe viimase lakikihi sisse GELOMAT laki matistamise ainet.
Matt - 1 osa Le Tonkinois lakki / 1 osa Gelomatti
Poolmatt - 2 osa Le Tonkinois lakki / 1 osa Gelomatti
Poolläikiv - 3 osa Le Tonkinois lakki / 1 osa Gelomatti
Töövahendite puhastamine: Koheselt peale kasutamist Le Tonkinois lahustiga.
Hoiustamine: Õhutihedalt suletud anumas.
Säilivusaeg: Vähemalt 5 aastat.

KASUTAMINE: Viimistletav pind peab olema puhas, rasva, vaha ja tolmuvaba ning võimalikult kuiv (<15%). Karedad pinnad lihvida. Segada hoolikalt. Kanda peale pintsliga õhukese kihina. Esimest kihti lahjendada Le Tonkinois lahustiga 5%. Suurte pindade puhul on mugav kasutada lühikesekarvalist lakirulli. Võimalik ka pihustamine, sel juhul lahjendada Le Tonkinois lahustiga 5-10%. Vahelihvimine nr.180 lihvpaberiga. Väldi Le Tonkinois lakiga viimistlemist otseses päikesevalguses, kuumades ja tolmustes tingimuses. Soovitatav töötemperatuur vähemalt 12ºC.

Jäätmete käitlus: Vastavalt kohalikele eeskirjadele. Ainult tühi metalltaara on taaskasutatav.
Ohutus: Hoida lastele kättesaamatus kohas. Täpsem ohutusalane info on leitav toote ohutuskaardilt. Toode sobib laste mänguasjadele.

Tootejuhend

Lisainfo

Suurus

1 L, 2,5 L, 250 ml, 500 ml