Select Page

Ökomaja linaõlivaha

Tootekood: - Kategooriad: , , Sildid: ,

Naturaalne segu on valmistatud looduslikust mesilasvahast ja külmpressitud linaõlist kohalike meistrite poolt käsitööna. Sobib hööveldatud, hööveldamata, lihvitud, peitsitud puitpindadele sisetingimustes, eelnevalt õli või vahaga viimistletud esemete värskendamiseks. Segu muudab pinda tumedamaks, seetõttu soovitame teha proov vähemärgatavas kohas.

Uue puitpinna eelnev töötlemine.
Sõltuvalt puiduliigist ja viimistluskvaliteedist võib vajalikuks osutuda pinna eelnev niisutamine ja karvase pinna vahelihvimine. Selleks niisuta pind kergelt märjaks. Peale täielikku kuivamist(üldjuhul järgmisel päeval) lihvi üleskerkinud puidusüü nr. 150 - 180 lihvpaberiga piki puidukiudu siledaks. Seejärel eemalda tolm. Selline niisutamisprotsess ei ole kohustuslik ja sõltub puidust ja töötlusastmest. Vahatamiseks peab puitpinna niiskus olema alla 14%, suhteline õhuniiskus alla 80% ja temperatuur vähemalt 10°C.

Vahatamine. Esimene kiht:
Kanna segu ühtlase õhukese kihina pintsli või pehme lapiga pinnale ja lase imenduda. Kiiremini imenduvad pinnad muutuvad matiks ja neid võib jooksvalt üle katta. 1 kuni 2 tunni pärast eemaldame mitteimendunud segu pinnalt lapiga ja poleerime villase riide või poleerkettaga. Vahatatud pind omandab siidja läike.
Teine kiht: Kui peale esimese kihi kuivamist on tekkinud karedaid kohti, siis teostame vahelihvi ja katame teise kihi analoogselt esimesele.
Vana pinna värskendamine: Peale puhastusvahendiga puhastamist, kanname segu pinnale analoogselt esimesele kihile.

Koostis: Kuumutatud looduslik mesilasvaha ja külmpressitud linaõli.
Omadused: Pehme konsistents, difuusne, vetthülgav, antistaatiline, siidja läikega, hooldatav, lahustivaba.
Kulu: Ca 0,02- 0,03 L 1 m2 hööveldatud puitpinnale ühes kihis.
Kuivamisaeg: 24 - 48 h 20° C juures.
Säilivus: Avamata õhutihe pakend säilib vähemalt 2 a mittekülmuvas ja kuivas kohas.
Hooldus ja tööriistade puhastamine: Sooja vee ja linaõliseebi lahusega.
Tootja: Ökomaja OÜ

Lappide isesüttimisoht! Isesüttimisoht on ka õlisel lihvimistolmul. Hoia tööpauside ajal lapid mittesüttivas anumas ja tööde lõpetamisel hävita ohutult. Hoida laste eest kaitstult. Toode on keskkonnale ohutu ja lahustivaba. Jälgida allergilisust looduslike komponentide suhtes.

Lisainfo

Suurus

0,45 L, 1,5 L, 2 dl