Select Page

Mööblivaha, Amello

Mööblivaha on ajaloolise retsepti alusel valmistatud vedel vaha. Vaha sisaldab väärtuslikku karnauba vaha ja looduslikku vaiku, mis annavad tugeva ja vastupidava pinna, tuues ühtlasi esile puidu kauni tekstuuri. Mööblivaha sobib hästi mööbli viimistlemiseks. Mööblivaha sobib uuele või vanale puitpinnale sisetingimustes. Sobib nii heledate puiduliikide kui ka väärispuidust pindade viimistlemiseks. Mööblivaha kaitseb kulumise eest ning on niiskuskindel. Tööpindade (laud, töötasapinnad köögis) viimistlemiseks kasuta Amello Tööpinna õli.

Kasutamiskoht:

Mööbel

Kasutamisõpetus:

Enne kasutamist korralikult segada. Tee kindlaks, et puitpind oleks puhas, kuiv ning lihvpaberiga korralikult töödeldud. Kanna Mööblivaha puhtale pinnale, kus eelnev viimistlus on eemaldatud. Möölivaha on soovitav kanda ka eelnevalt Linaõliga krunditud pinnale. Kui puitpinda on plaanis toonida, siis tooni Mööblivaha Värvipigmentidega,lisades viimast keskmiselt 5 %. Toonitud Mööblivaha tuleb korralikult segada enne töö algust ning ka töötamise ajal, sest Värvipigmendil
on omadus sadestuda taara põhja. Kanna õhuke kiht Mööblivaha puitpinnale pintsli, lapi või teravill No.0000 abil. Liigse materjali osa, mis enam ei imendu peab hiljemalt 5 minuti pärast ära pühkima. Kanna vajadusel teine õhuke kiht pärast esimese kihi minimaalset kuivamisaega 5 tundi. Viimistluskihtide arv on 1-2 sõltudes puitpinna kvaliteedist ja kasutamise eesmärgist. Pärast puitpinna lõplikku kuivamist poleeri pind kuiva puuvillase lapiga. Nii saame puitpinnale pehmelt siidise läike.

Hooldamine

Mööblilt peaks regulaarselt pühkima tolmu ning mpühkima üle niiske lapiga. Kulumise korral ja läike taastamiseks hõõru pind uuesti lapiga läikima. Suurema kulumise korral kanna kulunud pindadele uus kiht Mööblivaha.

Hoiatus

Mööblivaha kasutamisel peab üleliigse õli ette antud aja jooksul kindlasti eemaldama. Mööblivaha ei sobi välistingimustes olevate puitpindade ning lakitud pindade viimistlemiseks.

Kasutamine: Sisetingimustes.
Kulu: 15-20 m2 liitri kohta.
Kuivamisaeg: Õhukeselt pintseldatuna 5 tundi (20 ºC).
Koostis: karnauba vaha, looduslik vaik, apelsini terpeen.
Töövahendite pesu: tärpentin

Lisainfo

Suurus

1 L, 500 ml