Select Page

Pillirooplaat

Pillirooplaat on kokku pressitud roog, mis on kokku punutud tsinktraadiga, mis tagab plaadi tugevuse.
Pillirooplaat on leidnud tänu oma omadustele kasutust üle maailma ja see näitab inimeste teadlikkust keskkonna säilimise ja tervisliku elukeskkonna vajalikkusest.5 cm paksuse pillirooplaadi soojaerijuhtivus on 0,056W/mK (Construction Resources, UK). Primaarenergia sisalduse poolest ühe kuupmeetri materjali kohta on pillirooplaat keskkonna suhtes kõige sõbralikum soojustusmaterjal (võrreldud on linavildi, tselluvilla, kivivilla ja klaasvillaga) (Kätlin Kallas, 2006).

Ehituses kasutati ja kasutatakse ka praegu pillirooplaati seinte ja lagede soojustamiseks (eriti puitmajades) ja heliisolatsiooniks (väga hea helineelavusega). Tuleohutuse tagamiseks krohvitakse pillirooplaadid lubi- või savikrohviga. Dekoratiivplaati võib immutada ka Multi Protect-i toodetega ja värvitu tuld tõkestava vedelikuga SG2 Magna Firestop. Pillirooplaat on väga hea krohvi alusmaterjal.

Pillirooplaadi kasutusvaldkond on lai, näiteks on võimalik teha akendele katted-luugid, majale aed, aeda varjualune. Tänapäeval kasutatakse rooplaati palju ka aianduses.

Lisainfo

Suurus

2000 x 1200 x 50 mm, 2000 x 600 x 25 mm, 2000 x 600 x 50 mm