Select Page

Speedheater Cobra

390,00

Laos

Speedheater Cobra infrapuna-värvieemalduslamp on asjalik tööriist iga meistri tööriistaarsenalis. Masin on piisavalt väike ja kerge, et töötada pikemat aega vertikaalsetel pindadel. Tugijalg võimaldab masina asetada ka tsapinnale kui on vaja hetkeks kahe käe jõudu värvi kaapimisel. Samas ei jäe jõudlusest kindlasti puudu ka kõige nõudlikuma projekti puhul.

Võimsus 700 W
Toitepinge 220-240 V
Elektriühendus 1-faasiline maandusega vahelduvvool

Värvi eemaldusrakenduste optimaalne kokkupuuteaeg: 1 kuni 3 sekundit.
Värv on mahakraapimiseks valmis, kui see mullitab ja kergelt suitseb.
Töötemperatuur: 100° – 200 °C. Liigne kuumutamine võib põhjustada tuleohtu või pliiosakeste aurustumist.

Sisselülitamine
Ühendage juhe 240V maandatud seinakontakti. Veenduge, et mistahes kasutatav pikendusjuhe on pinge ja keskkonna osas sobilik. Liigutage lüliti asendisse SEES ning asetage Cobra tugivardale nii, et kuum pind jääb üles. Laske tööriistal umbes 2 minutit soojeneda. See on kasutusvalmis, kui infrapunatorud hõõguvad erkoranžilt.

Üldine värvieemaldus
Kasutage kuuma eest kaitsvaid kindaid ning sobiva suurusega (N100) respiraatorit või kõrgkvaliteetset tolmumaski (N95 või parem).
Hoidke tulekustuti ja pihustuspudel veega enda lähedal.  Kasutage kütteelemendi nurga reguleerimiseks vastavalt vajadusele tugivarrast. Ärge puudutage ühtegi teist metallist osa, kuna need on väga kuumad!
Hoidke Cobrat selle käepideme kaelaosast. Töötage kahe käega, ühes käes Cobra ja ning teises käes kõrgkvaliteetne korralikult teritatud tõmmatav kaabits. Hoidke kütteelementi ~1–3 sekundiks vahe-
tult värvipinna kohal, kuni värv hakkab suitsema ja mullitama. Liigutage tööriist külgnevale alale ja kraapige värv esimeselt pinnalt maha, samal ajal kui teine pind soojeneb. Ärge laske kütteelemendil värvipinna kohal olla kauem, kui vaja. Harjutage, kuni „kuumutamise“ „liigutamise“ ja „kraapimise“ protsess muutub üheks voolavaks liigutuseks. Kui te teete pausi, asetage Cobra tagurpidi stabiilsele tulekindlale pinnale  Ärge kunagi jätke seda tööriista järelevalveta, enne kui see on vooluvõrgust lahti ühendatud ja täielikult jahtunud.

Aknaga töötamine
Cobra koondatud kuumutuspind muudab selle eriti efektiivseks vana värvi ja kiti eemaldamiseks aknaraamidelt. Kui aken on raamist eemaldatud, kinnitage see klambrite või rakistega tööpinnale. Kaitske habrast ajaloolist klaasi otsese kuumuse eest, kattes selle metallist ääreplekiga või alumiiniumfooliumiga. Eemaldage kõigepealt kitt, seejärel värv. Puhastage lamedad pinnad järgides ülal kirjeldatud protseduure. Aknakiti eemaldamiseks kuumutage kitti, kuni see on peitliga välja uuristamiseks piisavalt pehme. Vana kivikõva kitt võib vajada iga aknaosa kohta kaks või enam korda töötlemist enne, kui see on kergesti mahakoorimiseks piisavalt pehme.

Nõuanded ja tehnikad

  • Parimate tulemuste saamiseks kasutage kõrgkvaliteetseid tõmmatavat tüüpi kaabitsaid ja teritage terad niipea, kui need hakkavad nüristuma.
  • Kaabitsaterad on saadaval erinevate kujudega. Valige selline, mis sobitub pinna profiiliga.
  • Ebatavalistelt pinnaprofiilidelt värvi eemalda miseks võib kaabitsatera modifitseerimiseks kasutada järele tehtud ja pöörlevat lihvimistööriista.
  • Parimate tulemuste saavutamiseks planeerige iga pinna puhul kaks korda sellest ülekäia. Esimene töötlus eemaldab suurema osa värvist; teine töötlus eemaldab viimased allesjäänud jäägid ja jätab sileda, peaaegu täiesti puhta pinna, mis vajab lihtsalt enne kruntimist ja värvist kerget lihvimist.
  • Soovitame enne värvieemaldust pintsliga pinnale kanda õhuke kiht linaõlivaha, see tagab tolmuvaba tööprotsessi ja ühtlasi toimub puidu immutamine linaõliga.