Select Page

Lubjapasta

Tootekood: LIMEXX Kategooriad: , Sildid: , , ,

Traditsioonilisel viisil puhtast lubjakivist põletatud ja kustutatud lubjapasta lubivärvide valmistamiseks.

KASUTAMINE:
kultuur-ajalooliste- ja haldushoonete ning elamute värvimiseks, põllumajandushoonete valgendamiseks-desinfitseerimiseks, viljapuude ja korstnajalgade valgendamiseks.

Eeltöötluse käigus tuleb värvitav pind puhastada, vana lubjavärvi kiht eemaldada terasharjaga või kõrgsurvepesu abil. Krohvimine tuleb värvitavatel pindadel teha lubikrohviga, tsementkrohv ei tohi kasutada.

KASUTAMISJUHEND:

LUBIVÄRVI VALMISTAMISEKS tuleb esimesel nö krundikihil segada värvilahus vahekorras 1:4 (umbes 1 osa lubjapastat “Saaremaa Lubi” ja ca 4 osa tavalist vett või lubjavett ehk 5 kg purk lubjapastat segada 20 l lubjaveega; 25 kg purk lahustada 100 l lubjavees), ning saadud segu segada ja lasta seista vähemalt 1-2 tundi (tavalise vee kasutamisel vähemalt 10-12 tundi), seejärel eemaldada tekkinud kirme ja segada hoolikalt. Järgnevate kihtide lubivärvi valmistamiseks tuleb samal meetodil valmistada värvilahus vahekorras 1:3 ja viimasel kihil vahekorras 1:2.

LUBJAVEE VALMISTAMISEKS tuleb võtta lubjapastat ja vett vahekorras 1:10 (1 kg pastat 10 L vee kohta), valada anumasse ja segada hoolikalt ning jätta vähemalt 12 tunniks seisma. Seejärel eemaldada kirme ja läbipaistev lubjavesi kallata ettevaatlikult puhtasse nõusse, jättes sademe (lubjapasta) anuma põhja ja kasutades selle ära uue koguse lubjavee tegemiseks, kuni kogu sade on lahustunud. Lubjavett kasutatakse erinevate lubisegude valmistamiseks, samuti värvitava pinna niisutamiseks enne värvimist ja värvimise vahepeal.

LUBJAVÄRVI TOONIMISEKS kasutada looduslikke pigmente, lisades pigmenti maksimaalselt 5% värvi mahust, arvestades asjaoluga, et kuivades muutub värvitoon heledamaks.

Pinna niisutamine kas lubjaveega või tavalise veega toimub harja või pihusti abil. Esimene niisutamine tuleb teha enne värvimise alustamist-aluspind peab olema niiske ja jõudma endasse vett imada. Vahepealne niisutamine peab toimuma 2-3 tundi peale värvimist ja vahetult enne järgmise värvikihi värvimist pinnaosade kaupa. Niisutamisel järgida, et pind niiskuks küll täiesti, kuid vältides vee valgumist pinnal. Lõppniisutamine (soovitavalt lubjaveega) toimub 1-2 ööpäeva möödumisel viimasest värvimisest.

Värvimisel tuleb lubivärvi pinnalt eemaldada kirme sõelumise teel ja värvi väga hoolikalt segada. Värvi pealekandmisel jälgida, et värvikiht oleks võimalikult õhuke.Värvikordade arv sõltub tooni tumedusest ja kattevõimest (üldiselt 3-5 korda). Esimesed värvikihid teha lahjema ja järgmised lubjarikkama seguga. Kahe värvimiskorra vahe peab olema vähemalt ööpäev.
Täpsem kasutusjuhend toote etiketil.

Lisainfo

Kaal -
Suurus

1,2 kg, 12,5 kg, 5 kg