Select Page

Kanepivill

Kanepi-jute soojustusvill Thermo Hemp Combi Jute

Laokaubana saadaval paksused 50 ja 100 mm. Ülejäänud paksused ette tellimusel.
Suuremate koguste puhul palun võta ühendust hinnapakkumise saamiseks!
NB! Kogus ümardatakse täispakkidele.

 • õõdetud soojusjuhtivustegur: λ10 – 0,0396 W/(m·K)
 • Mõõtmed: 1200 mm x 580mm
 • 0.040 W/mK
 • Soojusmahtuvus: 2300 J/kg K
 • Koostis: 66% kanepikiud, 22% jutekiud, 8% polümeersed sidekiud (PET-baasil), 4% sooda (süttimisvastane aine)
 • Tihedus: 37 Kg/m³
 • E
 • Ei sisalda ohtlikke kemikaale
 • Pärsib hallituse kasvu. Vastupidavus hallitusele: tase 0 (EN ISO 846:1997)
 • Kaitseb suvel kuumuse eest ja talvel külma eest
 • Hea heliisolatsioon

 Kanepisoojustus- juba täna kasutatav tulevikumaterjal

Kanepikiud on erakordselt tugevad ning seega sobilikud kasutamiseks toorainena paljudes valdkondades. Inimesed on  kanepikiudu kasutanud juba aastatuhandeid. Nõudlus kanepikiu kui tooramterjali järele on tänapäeval taas tõusuteel, kuna see pakub keskkonnasõbralikku ja jätkusuutliku alternatiivi sünteetilistele kiududele.

Taim mis vajab vähe aga annab palju.

Ühelt kanepipõllu hektarilt saab piisavalt kiudu, et toota kuni 90m3 soojustusmaterjali. Lisaks seob hektariline kanepipõld aastas ka 14,5 tonni süsinikdioksiidi.

Tööstuslik kanep kasvab 100 päevaga kuni 3 meetri kõrguseks ning selle juured ulatuvad peaaaegu sama sügavale pinnasesse. Sellest tulenevalt saab taim kasutada toitaineid mis on kättesaamatud paljudele teistele kultuuridele, eemaldades vajaduse kunstlike väetiste järele. Samuti pole vaja kasutada taimemürke kuna kanepitaim kasvab kiiremini kui umbrohud. Lisaks ei sisalda kanep kahjureid ligitõmbavaid toitaineid. Samuti on nad erakorselt vastupidavad seenhaigustele.

Kanepisoojustuse eelised

Hügroskoopne, difuusne, hea soojusmahtuvusega

Kanepisoojustuse kasutamisega ei kaasne naha ega hingamisteede ärritusi, mis kaasnevad paljude teiste materjalidega, seega hästi tarbijasõbralik ja meeldiv paigaldajale. Väga meeldiv materjal, teab igaüks, kes seda kasutanud. Kanepist valmistatud soojustusel on lisaks väga head ehitusfüüsikalised omadused. Hea sooja- ja heliisolatsioon. Kanep on hügroskoopne, ehk seob niiskust ja annab seda hiljem ka kergesti ära. Sobiva niiskuse hoidmine siseruumides loomulikul teel on aga üks terve sisekliima tagatisi. Kanepivill on hästi difuusne, ehk ei põhjusta konstruktsioonides niiskuslõkse. Materjali kapillaarsus aitab kõrgema niiskuskoormuse korral selle kastepunktis kiirelt hajutada, ehk ei teki materjali märgumist nagu võib juhtuda normaalniiskustes talvises kastepunktis mineraalvillades. Kanepivillal on ka hea soojusmahtuvus, mistõttu on seda hea kasutada katusekonstruktsioonides kui soov, et suvine päike ei kütaks katusealust liiga kuumaks.

Kanepivilla kasutamine on seega tervisliku ja kvaliteetse elukeskkonna valik ja investeering paljudeks aastateks. Kanepivilla utiliseerimisel ei teki keskkonnareostuse ohtu. Tegelikkuses on kanepivill ka korduskasutatav, ehk võib öelda tulevikusoojustus, mis saadaval juba täna

Kanepisoojustuse plaat