Select Page

vana-aken

Kui tundub, et aknaraami puit ootab immutamisega tugevdamist, siis meie oleme kasutanud Allbäcki külmpress linaõli, (mitte värnits). Allbäck on meile ainuke teadaolev, kes puhastab külmpressitud linaõli sterilisatsiooni meetodil liigsetest proteiinidest, misjärel lubab ja soovitab seda aknapuidu immutamisel kasutada.
Külmpress teatavasti imendub kõige paremini. Oleme kasutanud ka Uula puidukaitse õli, seal on tugevdavaid vaike ka sees, kuid see arvatavasti ei imbu siis nii kergesti nii sügavale. Peale korralikku immutamist võib siis ka kuumutada.
Soovitan infrapuna kiirgusega ehk spot -või speedheateriga, see pärsib ka liigset elu puidu sees kuid toimib ka ehitusföön, mis kergemini kättesaadav. Suuremad augud saab pealt kittida linaõlikitiga. Mõlemad variandid on siis pärast linaõlivärviga ka kenasti ülevärvitavad.

1. novembri Maahommiku saates näitab Majatohtri juhataja Tarmo Elvisto vanade akende restaureerimist. Akende restaureerimisest algab saatelõik alates 27:35 minutist. Saadet vaata siit:
http://static.err.ee/media?stream=media.err.ee:80/etvsaated/&file=2014-0…