Select Page

20.12.2017 Värvimullad – kuidas sünnivad erinevad toonid ning milliseid vahendeid ja tehnikaid kasutades saab anda pindadele sobilikke varjundeid.

Koolituse käigus katsetame erinevaid pigmente – mitmeid punaseid, musti, ookreid, umbraid, siniseid, lillasid, rohelisiKaseiinvärviga kaetud pinna toonime läbikumava õllelasuurigaLasuurimistehnikad võimaldavad luua tundlikke nüansse, loovad toonile sügavuse või vastupidi – õhkõrna sordiini. Läbikumavad viimistluskihid on tihti sobivaimad vanadele ajaloolistele detailidele ehituses.
Enda tehtud näidised saab soovi korral kaasa võtta. Kui kellelgi on plaanis tegeleda maalritöödega ja tooni otsimine parasjagu pooleli, siis on see suurepärane võimalus erinevaid pigmente ise proovida ning hiljem näidiseid oma kodu interjööris vaadelda. Võid kaasa võtta oma alusmaterjali, millel tahad värve proovida.
Koolituse läbiviijad on mõlemad Eesti Kunstiakadeemia haridusega, Inara Tõugjas sisearhitekt ja Virve Kiil klaasikunstnik, kes täiendavalt on aastaid töötanud Majatohtri kaupluses.

Juhendaja:  Inara Tõugjas, RÜ / Virve Kiil, Majatohter
Toimumiskoht: Väike-Patarei 5, Tallinn.
Aeg: 20.12.2017
Tasu: 10 €, tasumine kohapeal. Vajalik eelregistreerimine www.renoveeri.net