Select Page

Sambla-eemaldi Puhas Katus

Bioloogiline samblaeemaldus vahend. Eemaldab ja ennetab sambla, samblike, vetikate ja hallituse tekkimist. Sobib igat erinevatest materjalidest katustele ja fassaadidele nagu näiteks tellis, plekk, krohvipinnad ja värvitud puit.
Miks võidelda sammaldumisega: katuse sammaldumine põhjustab katuse eluea lühenemist. Sammal seob vett, mistõttu katusel tekib hea kasvukoht mitmesugustele seeneliikidele. Sammal võib kahjustada katusekatet ning põhjustada leket. Talvine läbikülmumine lõhub kivikatuseid. Ainult mehhaanilisel eemaldamisel taastuvad samblad kiiresti. Enne katuse värvimist on soovitav töödelda see vahendiga Puhas Katus.  Vahend pidurdab sambla kasvamist.
Kulu: 1 osa kontsentraati + 2 osa vett. Valmis lahust jätkub 1L/ 5-8 m2.
Toimeaine: kvaternaarsed ammooniumühendid üle 5%, 5-15% anioonsed tensiidid, kompleksaine.
Kasutuskohad: katused, fassaadid, trepid, vundamendid, kõnniteeplaadid, hauakivid ja -piirded, skulptuurid, puitaiad jne. Ei sobi kasutamiseks murudes, kahjustab taimi.
Kasutamine: lahjenda 1 osa kontsentraati 2 osa veega. Valmis lahust jätkub 1L/ 5-8 m2.
Töö tegemiseks vali soe ja kuiv ilm. Vahend kantakse pinnale aiapritsi või pintsli abil. Pärast töötlust ei tohi vähemalt 6 tundi vihma sadada. Vältida vahendi sattumist murule jt taimedele, vajadusel katta need kilega. Aine hakkab mõjuma pärast pealekandmist 4- 5 tunni jooksul. Ainet ei ole vaja maha pesta (juhul kui ei ole plaanis teha 2- 3 päeva jooksul pinna viimistlust). Toode tagab aastatepikkuse kaitse. Tugevalt sammaldunud pindade puhul võib osutuda vajalikuks teistkordne töötlus. Sammalde aktiivse kasvu takistamiseks töödelda pindasid iga 3- 4 aasta tagant.

Lisainfo

Suurus

1 L, 5 L