Kauplus avatud
E-R 9-18
L 10-14

Väike-Patarei 5, Tallinn
tel. 5306 1223
info@majatohter.ee

Sambla-septik

Puhasta
Tootekood: - Kategooriad: , Silt:

Kirjeldus

Väga tõhus vahend sammalde, samblike, vetikate, hallituste eemaldamiseks kivipin­dadelt.

Kulu: 1 L töölahust ca 4m2 kohta. 1 liitrist kontsentraadist jätkub 15-20m2 töötluseks.
Toimeaine: alküüdimetüülbensüülammooniumkloriid 4,5%.

Kasutuskohad: katused, fassaadid, trepid, vundamendid, teerajad, hauakivid ja-randid, skulptuurid, puitaiad, stadionid, mitmesugused tehismatrejalist pinnad. Vahend ei kahjusta teadaolevalt ühtegi materjali. Kahtluse korral proovida väikesel, vähenähtaval kohal. Ei sobi kasutamiseks murudes, kahjustab taimi. SAMBLA-SEPTIK on pikaajalise ennetava toimega, kuni 4 aastat.

Miks võidelda sammaldumisega: katuse sammaldumine põhjustab katuse eluea lühenemist. Samblajuured tungivad katusekatte materjalidesse ja-liitekohtadesse. Samblajuured seovad vett, kasvades ja külmudes lõhuvad katusekatte materjali. Ainult mehhaanilisel eemaldamisel taastuvad samblad kiiresti. Enne katuse värvimist soovitame see kindlasti töödelda SAMBLA-SEPTIKUga. SAMBLA-SEPTIK annab vähemalt 4-aastase kaitse.

Kasutamine: töö tegemiseks vali soe ja kuiv ilm. Ideaalis ei tohiks paksu sammalt katusel olla. Kui sammal on siiski arenenud, tuleb suured samblatükid enne pritsimist eemaldada. Tööd lihtsustab survepesuri kasutamine.
Valmistada vesilahus 1 osa Sambla-Septikut ja 2-4 osa vett sõltuvalt samblakasvu tugevusest. Vahend kantakse pinnale aiapritsi või pintsli abil. Pärast töötlust ei tohi vähemalt 6 tundi vihma sadada. Vältida vahendi sattumist murule jt taimedele, vajadusel katta kilega.
Sammalde, samblike ja vetikate kasv lakkab koheselt ja need kolletuvad ja hävivad täielikult 1-2 nädala jooksul. Siis võib kuivanud samblikud ja samblad pinnalt maha pühkida. Kerge sammaldumise korral võib puhtaks pesemise jätta ilmastiku hoolde. Tugevalt sammaldunud pindade puhul võib osutuda vajalikuks teistkordne töötlus.
Optimaalne on kasutada SAMBLA-SEPTIKUT iga 3-4 aasta järel, vältimaks sambla aktiivset kasvu.

Lisainfo

Kogus

1L, 5L