Avatud / Open
E-R 9-18
L 10-14

Väike-Patarei 5, Tallinn
tel. 5306 1223
info@majatohter.ee

Lubi Stucco

12,00

Toode on saadaval ette tellides!
HIND 1KG KOHTA

Kirjeldus

Stucco lustro on Itaaliast pärit krohvimistehnika. Peen krohvisegu tihendatakse ja poleeritakse “veneetsia kelluga” tugevaks pinnaks. Seebiga töötlemisel lisandub veel vetthülgav kaitsekiht. Ajalooliselt on kasutatud stucco lustrot fassaadide, siseruumide ja pesuruumide viimistlemisel.

Lubi stucco jätab läikiva, peaaegu peeglisarnase pinna. Seda kasutatakse peamiselt lubikrohvide ja teiste mineraalkrohvide viimistlemiseks siseruumides, sealhulgas ka niisketes ruumides nagu vannituba. Lubi stucco on pritsmekindel ja vetthülgav 100% looduslik materjal, mis sobib allergikutele ja on vaba kahjulikes lenduvatest orgaanilistest ühenditest.

Kasutuskohad:
Kasutatakse lubi- jt mineraalkrohvide viimistlemiseks sisetingimustes, kaasa arvatud niisketes ruumides. Sobib samuti kips-, kipskiudplaadi viimistlemiseks. Ei sobi päris veekindla viimistlusena (dušinurka) ega püsivalt niisekesse keskkonda (24/7), ent on pritsmekindel ja vetthülgav pinnaviimistlus.
Sideaine: Kustutatud lubi
Värvus: Valge. Võimalik on toonida kõigi lubjapüsivate looduslike pigmentidega.
Kulu: 0.4 – 0.6kg / m²

Aluspinnad:
Aluspind peab olema ühtlaselt tasane, kuiv, imav ja kindlasti puhas tolmust, värvidest ja määrdeainetest
(õlid, rasvad jne). Kõik aluspinna ebatasasused joonistuvad välja pinnaviimistluse käigus, seega sõltub aluspinna tasasusest lõppviimistluse kvaliteet.

Aluspinna ja ümbritseva õhu temperatuur peaks olema kõrgem kui 5°C. Lubi karboniseerub niiskuse mõjul, seetõttu tuleb vältida pinna liigkiiret kuivamist (oht pragude tekkeks). Soovitame aluspinna kruntida UKU krundiga ja vahetult enne paigaldamist üle niisutada. Eri partiides võivad esineda vähesed toonierinevused.

Töövahendid:
Jaapani kellu, veneetsia kellu, plastist pahtlilabidad (silumiseks), pintsel, seep

Segu valmistamine:
1kg kuivsegule lisada 0,8-1 liiter puhast vett ja segada põhjalikult läbi ühtlaseks massiks. Kõige parem on segu valmistada krohvimisele eelneval päeval, minimaalselt võiks segu enne kasutamist seista 1h. Pärast seismist tuleb segu uuesti läbi segada.

Paigaldus 1 kiht:
Kanna peale esimesene kiht võimalikult ühtlase kihina, erisuunaliste liigutustega jälgides tekkivat mustrit. Esimest kihti ei poleerita. Tõmba kelluga maha kõik üleliigne muust pinnast kõrgemal olev segu. Ühtlusta. Jäta seisma vähemalt paariks tunniks. Ühtlasema pinna saavutamiseks võib vahekihte lihvida peene lihvpaberiga (180-240).

Paigaldus 2 kiht:
Peale esimese kihi nähtavat kuivamist (heledamaks muutumist) saab kanda peale järgmise kihi/kihid. Jälgi taas segu pealekandmise suunda ja tekkivat mustrit. Püüa saavutada võimalikult ühtlane kihipaksus. Hoia kellu puhas ja ära lase materjalil rulluda kihtide vahel. Kui pind on üleni kaetud, tuleks seda ühtlustada plastist silutega enne poleerima asumist. Vastavalt vajadusele paigaldada materjali 1-3 kihis (kihtide arv sõltub aluspinna struktuurist). Valmis pind poleerida (erisuunaliste liigutustega) kelluga, kuni saavutad sügava tooni oma seinale koos iseloomuliku läikega.

Lõppviimistlus:
Peale viimase kihi stucco pahtli paigaldamist ja silumist, karboniseerimisjärgus tahenenud pahtlile kanda peale pehme laia pintsliga vedelseep, et tekiks pritsmekindel kiht (enne 24 h möödumist). Jälgida, et pintsliga ei tõmba mustrit laiali (märk sellest, et seebi pealekandmiseks on veel vara). Seebi võib lisada ka segu sisse segamise ajal, et saavutada veelgi parem vetthülgav tulemus. (100ml 1/6 veega lahjendatud valget seepi või 100ml 1/10 lahjendatud musta seepi 1kg kuivsegu kohta). Lõppviimistluseks soovitame pinna ka vahatada (selleks sobib karnauubavaha, mida on lihtne käsitleda). Kõrgläike saavutamiseks tuleks pind peale vahatamist täies ulatuses poleerida. Seebi pealekandmise ja vahatamise vahe peaks vähemalt 7 päeva.

Hooldus: 
Stucco läikepahtel on antistaatiline ega kogu tolmu. Vastavalt vajadusele tuleb aeg-ajalt järelhooldusena vahakihti uuendada.

Ohutus:
Lubi on söövitava toimega. Vältida tolmu sissehingamist, kokkupuudet nahaga ja silma sattumist. Soovitav on kasutada kaitseprille ja -riietust. Silma sattumisel pesta füsioloogilise lahusega. Klaas, metall ja lakitud pinnad ning teised lubja suhtes tundlikud pinnad kata pritsmete eest enne paigaldamist.

TOOTEJUHEND

Lisainfo

Kaal 1 kg