Select Page

Lubi Stucco

Toode on saadaval ette tellides!
HIND 1KG KOHTA

12,20

Lubi stucco on läikepahtel, millega saab luua peaaegu peeglisarnase sileda ja efektse pinna. Pigmentidega segades on võimalus luua lõputu valik erinevaid toone. Lubi läikepahtlit kasutatakse peamiselt lubikrohvide ja teiste mineraalkrohvide viimistlemiseks siseruumides, sealhulgas niisketes ruumides, nagu vannituba või duširuum.
Lubi stucco on pritsmekindel ja vett hülgav 100% looduslik lubipahtel, mis sobib allergikutele ja on vaba kahjulikest lenduvatest orgaanilistest ühenditest.See Veneetsia stucco-lustro tehnikast inspireeritud materjal sobib ideaalselt siseruumidesse, sealhulgas ka niisketesse ruumidesse. Stuccot on väga kerge hooldada ja selle eluiga ulatub sadadesse aastatesse.

Sobivad aluspinnad:
Kipsplaat (Knauf, Fermacell) lauspahteldatud.
Krohvipinnad (lubikrohv, mineraalkrohvid)

Värvus: valge, võimalik toonida värvimuldadega
Tera suurus: 0–0,2mm
Materjali kulu: Sõltuvalt aluspinna tasasusest ja kihtide arvust 0,4-0,6 kg/m²

Aluspind
Aluspind peab olema kuiv, imav, ning puhas tolmust, värvidest (akrüül, õli jt. mitteimavad siledad, läikivad värvid) ja määrdeainetest (õlid, rasvad jne.). Kõik aluspinna ebatasasused joonistuvad välja pinnaviimistluse käigus, seega sõltub aluspinna tasasusest lõppviimistluse kvaliteet.

Tingimused

Aluspinna ja ümbritseva õhu temperatuur peaks olema kõrgem kui 5°C. Lubi karboniseerub niiskuse mõjul, seetõttu tuleb vältida pinna liigkiiret kuivamist (oht pragude tekkeks). Soovitame aluspinna vahetult enne paigaldamist üle niisutada.

Segu valmistamine
1kg kuivsegule lisada 0,8-1 liiter puhast vett ja segada põhjalikult läbi ühtlaseks massiks. Algselt on hea segu segada läbi vähema veekogusega, et kogu segu saaks lahustatud ja sinna ei jääks tükke. Kõige parem on segu valmistada krohvimisele eelneval päeval. Minimaalselt võiks segu enne kasutamist seista 1h. Pärast seismist tuleb segu uuesti läbi segada. Kui segu jäetakse seisma, tuleb ämbri seinad segust puhastada, et vältida kuivanud segutükkide sattumist seinale kantava segu sisse hilisemal segu läbisegamisel.
Pigmendiga stuccot toonides loe esmalt läbi pigmendi kasutusjuhend.

Paigaldus 1 kiht
Kanna peale esimene kiht võimalikult ühtlase kihina, erisuunaliste liigutustega jälgides tekkivat mustrit. Esimest kihti ei poleerita. Tõmba kelluga maha kõik üleliigne muust pinnast kõrgemal olev segu. Ühtlusta. Jäta seinale kantud segu kuivama vähemalt paariks tunniks. Ühtlasema pinna saavutamiseks võib vahekihte lihvida peene liivapaberiga (180-240).

Paigaldus 2 kiht
Peale esimese kihi nähtavat kuivamist (heledamaks muutumist) saab kanda peale järgmise kihi/kihid. Jälgi taas segu pealekandmise suunda ja tekkivat mustrit. Püüa saavutada võimalikult ühtlane kihipaksus. Hoia kellu puhas ja ära lase materjalil rulluda kihtide vahel. Kui pind on üleni kaetud, tuleks seda ühtlustada plastist silutiga enne poleerima asumist. Vastavalt vajadusele paigaldada materjali 1-3 kihis (kihtide arv sõltub aluspinna struktuurist). Valmis pind poleerida (erisuunaliste liigutustega) kelluga, kuni saavutad sügava tooni oma seinale koos iseloomuliku läikega.

Lõppviimistlus
Peale viimase kihi stucco pahtli paigaldamist ja silumist, kantakse karboniseerimisjärgus tahenenud pahtlile peale pehme laia pintsliga vedelseep, et tekiks pritsmekindel kiht (enne 24 h möödumist). Jälgida, et pintsliga ei tõmba mustrit laiali (märk sellest, et seebi pealekandmiseks on veel vara). Seebi võib lisada ka segu sisse segamise ajal, et saavutada veelgi parem vetthülgav tulemus. Lõppviimistluseks soovitame pinna ka vahatada (stucco vaha, karnauba vaha, mesilasvaha). Kõrgläike saavutamiseks tuleks pind peale vahatamist täies ulatuses poleerida. Seebi pealekandmise ja vahatamise vahe peaks olema vähemalt 7 päeva.

Hooldus
Hooldatakse looduslike pesuvahenditega (oliiviõli seep) ning vastavalt vajadusele tuleb aeg-ajalt järelhooldusena vahakihti uuendada. Kindlasti ei tohi kasutada puhastamiseks kangeid kemikaale ega äädikat.

Segu valmistamine: 1 kg / 0,75-0,85l vett

Ohutus
Lubi on söövitava toimega. Vältida tolmu sissehingamist, kokkupuudet nahaga ja silma sattumist. Soovitav on kasutada respiraatorit, kaitseprille ja -riietust. Silma sattumisel pesta silm füsioloogilise lahusega. Klaas, metall ja lakitud pinnad ning teised lubja suhtes tundlikud pinnad kata pritsmete eest enne paigaldamist. Hoida laste eest kättesaamatus kohas.

Säilitamine
Säilitada kuivades tingimustes. Säilivusaeg 1 aasta alates tootmiskuupäevast. Tootmiskuupäev asub pakendi põhjal. Eri partiides võivad esineda vähesed toonierinevused.

Tootekirjelduses on välja toodud materjali kasutusvõimalused ja soovitused töötamiseks. Tootja on materjali testinud ja tagab toote kvaliteedi, kuid ei saa
garanteerida selle õiget kasutusviisi ega vabasta seega kasutajat vastutusest. Iga objekti puhul tuleb lähtuda konkreetsetest tingimustest ja pindadest.

Lisainfo

Kaal 1 kg