Select Page

Speedheater 1100 Standard komplekt

597,00

Laos

Speedheater on infrapuna meetodil töötav värvieemaldusaparaat.

Infrapunatehnoloogia eeliseid
Speedeheateri kasutamisel sulavad vaigud puidu pindmisse ossa, mille tõttu paraneb puidu vastupanuvõime niiskusele ning pikeneb värvi iga. Kuumus tapab hallituse ja mädanikseente eosed ning kuivatab niiskuse, mis võimaldab pinna kohe uuesti üle värvida. Tänu suhteliselt madalale töötemperatuurile (100-200 °C normaalkasutuses) ei aurustu ega satu hingamisteedesse värvis sisalduda võiv plii. Meetod on keskkonnasõbralik ja puidu suhtes säästlik.

  • Kiire
  • tõhus
  • keskkonnasõbralik
  • ohutu

Komplektis Speedheater 1100 Standard + kaks kaabitsat.

Pikkus: 370 mm
Laius: 170 mm
Kõrgus: 160 mm
Kuumutuspinna pikkus: 310 mm
Kuumutuspinna laius: 125 mm

Võimsus : 1100 W
Toitepinge : 220 - 240 V
Võrguühendus 1-faasiline maandusega vahelduvvool

Kasutusjuhend

Ettevalmistused
Suitsugaasid võivad sisaldada kahjulikke aineid, taga hea ventilatsioon või kasuta kaitsemaski. Kaitsemaski tuleb alati kasutada vabrikus lakitud pindadelt värvi eemaldamisel. Veendu, et töökoht on puhas ja et seal ei ole kergesti süttivaid materjale, vedelikke ega gaase.

Sisselülitamine - soojendus
Ühenda toitejuhe kaitsemaandusega seinakontakti (220-240 V ~). Pikendusjuhtme kasutamisel kontrolli, et see vastab koormusele ja keskkonnatingimustele. Vajuta lüliti asendisse “ON” ja aseta Speedheater kuumutuspinnaga ülespoole. Kui aparaat on soojenenud ja töövalmis, on toru oranži värvi. Soojenemiseks kulub umbes 2 minutit.

Värvi eemaldamine
Kuumuta värvikihti, pöörates Speedheater tööpinna kohale ja hoides seda paigal. Oota, kuni värv on läbinisti pehme, suitseb ja kobrutab. Kuumutamisaeg: sisetingimustes 20-40 sekundit, välistingimustes 30-90 sekundit. Kuumutamisaeg võib sõltuvalt pinnast olla erinev ja seda peab katsetama. Nihuta seejärel Speedheater uuele kohale ja kraabi värv juba kuumutatud kohalt maha, kuni Speedheater kuumutab uut kohta. Tööpausi ajaks tuleb Speedheater alati asetada kuumutuspinnaga ülespoole (vt joonis seoses sisselülitamise ja soojendamisega) ja seda ei tohi jätta valveta.
Värvi ja kiti eemaldamiseks aknaraamilt kasuta nurgatuge ja aseta Speedheater kalde alla. Prosspulkade töötlemisel aseta klaasile alumiiniumfooliumiga kaetud papi- või vineeritükk. See peegeldab kuumust tagasi ja kaitseb klaasi pragunemise eest. Kui värv ja kitt on kuumenenud, nihuta Speedheater uuele kohale ja kraabi kuumutatud koht puhtaks. Kraabi kõigepealt värv maha ja seejärel eemalda kitt, näiteks peitli abil.

Ülekuumenemise kaitse
Aparaat on varustatud ülekuumenemise kaitsmega. Kui kaitsme lööb välja, katkeb vooluühendus ja lülitil olev kontroll-lamp kustub. Vajuta lüliti asendisse OFF, aseta aparaat kuumutuspinnaga ülespoole ja lase sel täielikult jahtuda. Kaitse taastamiseks vajuta aparaadil juhtme lähedal olevale nupule. Seejärel lülita aparaat tööle eespool kirjeldatud sisselülitamise-soojenduse juhiste kohaselt.

Seadme väljalülitamine
Vajuta lüliti asendisse “OFF”. Aseta Speedehater kuumutuspinnaga ülespoole ja lase sel jahtuda. Ära jäta aparaati järelvalveta enne, kui see on täielikult jahtunud, ja veendu, et selle lähedal ei ole mingeid süttivaid materjale. Vahepauside ajaks ja pärast töö lõpetamist eralda toitejuhe kontaktist.