Select Page

Uula keeduvärv

NB! Keeduvärv on saadaval ettetellimisel.

KEEDUVÄRVIDE TOONIKAART

Tootekood: - Kategooriad: , Sildid: , , , , ,

Uula keeduvärv on traditsioonilisel keedumeetodil valmistatud ehtne muld- ehk keeduvärv ehk "Rootsi värv". Keeduvärvil on pikk ja muljetavaldav ajalugu, seda on kasutatud juba 16. sajandist alates. Keeduvärvi pind on matt ja see vananeb aeglaselt, seejuures värv lihtsalt kulub ega kooru. Keeduvärv laseb puidul hingata ning on keskkonnasõbralik ja mittemürgine.
Sideaineks on jahukliister, lisaks keedetud linaõli ja traditsioonilised muldpigmendid. Keskkonnasäästlik, pintsliga hõlpsasti pealekantav ja korraga kattev värv välistingimustes kasutamiseks. Ei moodusta niiskust läbilaskmatut kelmet.

Kasutuskohad: Uula Keeduvärv sobib suurepäraselt uutele värvimata või vanadele ehtsa keeduvärviga värvitud palk- ja laudpindadele. Hööveldatud palkidel ja laudadel tuleb lasta 1-2 aastat enne värvimist välistingimuste mõjul karestuda. Kui puupinda on varem käsitletud immutusainete, õli-, alküüd-, lateks- või muude vastavate värvidega, ei ole enam võimalik keeduvärvi kasutada.
Läikeaste: Täismatt
Kulu: 3 – 5 m²/liiter
Vedeldi: Tavaliselt keeduvärvi ei vedeldata, vajadusel võib vedeldada veega.
Töövahendid: Naturaalkarvast tugev pintsel või värvihari.
Käsitlustingimused: Suhteline õhuniiskus alla 95 % ja temperatuur soojakraadides. Parim
kuiv pilvine ilm. Vältida värvimist otseses päikesepaistes ja vihmasajus.
Kuivamine: Puutekuiv 1- 2 tundi. (+ 20ºC, suhteline õhuniiskus 50%)

KASUTUSJUHEND
Värvimine
Värvimata pinnad harjatakse mustusest ja prahist puhtaks. Varem keeduvärviga värvitud pindadelt harjatakse vana lahtine värv. Värvitooni muutmisel peab vana värvi eemaldama hoolikalt näiteks survepesuriga (NB! Liigne veesurve võib puupinda kahjustada.) ning laskma puidul seejärel korralikult kuivada. Pind krunditakse ühekordselt Uula Hallitusetõrjeainega ja lastakse korralikult kuivada.
Enne kasutamist peab värvi hoolikalt segama. Värvitakse ainult üks kiht rohke värviga. Teistkordne värvimine vajaduse korral aasta möödumisel. Samal fassaadil ei soovitata kasutada kahte eri tooni keeduvärvi. Värvitav pind peab olema kuiv. Kui lauad värvitakse eraldi, tuleb Keeduvärvi hallitusetõrjeainega 1:1 lahjendada. Teine kiht värvitakse sel juhul lahjendamata keeduvärviga kõige varem järgmisel päeval või alles aasta pärast.
Tähelepanu! Nii vana keeduvärvi peale kui ka uut pinda värvides piisab ühest kihist. Soovi korral
võib uue pinna värvida ka teistkordselt kuid mitte enne aasta möödumist. Kaks paksult
värvitud kihti võivad maha kooruda.
Keeduvärviga värvitud ehituse nurga- ja aknalauad, uksepiidad jne. värvitakse alati linaõlivärviga, sest eri tooni keeduvärvid võivad sademete mõjul üksteist määrida.
Värskelt hööveldatud palkidel ja laudadel tuleb Hallitustõrjeainega kruntida ja lasta 1-2 aastat enne värvimist välistingimuste mõjul karestuda.
Vältida värvimist otseses päikesepaistes ja vihmasajus.

Keeduvärvi tootejuhend

 

Lisainfo

Suurus

1 L, 10 L, 20 L, 3 L

Toon

Falun punane, Itaalia punane, Kollane ooker 2:1, Kollane ooker 4:1, Pruun umbra, Punane ooker, Kollane ooker, Must, Roheline umbra