Select Page

Uula keeduvärv

NB! Keeduvärv on saadaval ettetellimisel.

KEEDUVÄRVIDE TOONIKAART

Tootekood: - Kategooriad: , Sildid: , , , , ,

Uula keeduvärv on traditsioonilisel keedumeetodil valmistatud ehtne muld- ehk keeduvärv ehk "Rootsi värv". Keeduvärvil on pikk ja muljetavaldav ajalugu, seda on kasutatud juba 16. sajandist alates. Keeduvärvi pind on matt ja see vananeb aeglaselt, seejuures värv lihtsalt kulub ega kooru. Keeduvärv laseb puidul hingata ning on keskkonnasõbralik ja mittemürgine.
Sideaineks on jahukliister, lisaks keedetud linaõli ja traditsioonilised muldpigmendid. Keskkonnasäästlik, pintsliga hõlpsasti pealekantav ja korraga kattev värv välistingimustes kasutamiseks. Ei moodusta niiskust läbilaskmatut kelmet.

Kasutuskohad: Uula Keeduvärv sobib suurepäraselt uutele värvimata või vanadele ehtsa keeduvärviga värvitud palk- ja laudpindadele. Hööveldatud palkidel ja laudadel tuleb lasta 1-2 aastat enne värvimist välistingimuste mõjul karestuda. Kui puupinda on varem käsitletud immutusainete, õli-, alküüd-, lateks- või muude vastavate värvidega, ei ole enam võimalik keeduvärvi kasutada.
Läikeaste: Täismatt
Kulu: 3 – 5 m²/liiter
Vedeldi: Tavaliselt keeduvärvi ei vedeldata, vajadusel võib vedeldada veega.
Töövahendid: Naturaalkarvast tugev pintsel või värvihari.
Käsitlustingimused: Suhteline õhuniiskus alla 95 % ja temperatuur soojakraadides. Parim on kuiv pilvine ilm. Vältida värvimist otseses päikesepaistes ja vihmasajus.
Kuivamine: Puutekuiv 1- 2 tundi. (+ 20ºC, suhteline õhuniiskus 50%)

KASUTUSJUHEND

Värvimine

Värvimata pinnad harjata mustusest ja prahist puhtaks. Varem keeduvärviga värvitud pindadelt eemadada vana lahtine värv. Värvitooni muutmisel peab vana värvi eemaldama hoolikalt näiteks survepesuriga (NB! liigne veesurve võib puupinda kahjustada.) ning laskma puidul seejärel korralikult kuivada. Pind krunditakse ühekordselt Uula Hallitusetõrjeainega ja lastakse korralikult kuivada.
Enne kasutamist ja kasutamise ajal peab värvi hoolikalt segama.Värvitakse ainult üks kiht rohke värviga. Kui mingil põhjusel on vajalik teise kihi värvimine, siis tuleks seda teha 30% Uula Hallitustõrjeainega lahjendatud värviga. Kaks paksult värvitud kihti võivad maha kooruda.
Paigaldamata laudu krundi 1:1 Uula Hallitustõrjeainega vedeldatud keeduvärviga ja peale 24h möödumist värvi vedeldamata värviga teine kiht.
Keeduvärviga värvitud ehituse nurga- ja aknalauad, uksepiidad jne värvitakse alati linaõlivärviga, sest eri tooni keeduvärvid võivad sademete mõjul üksteist määrida.

TOOTE INFOLEHT PDF

 

 

Lisainfo

Suurus

1 L, 10 L, 20 L, 3 L

Toon

Falun punane, Itaalia punane, Kollane ooker 2:1, Kollane ooker 4:1, Pruun umbra, Punane ooker, Kollane ooker, Must, Roheline umbra