Select Page

B3 niiskuskindel puiduliim

Tootekood: - Kategooria: Sildid: , ,

Niiskuskindel ühekomponentne vesialuseline puiduliim sise ja välistöödeks.

Liim on valge, kuivades muutub läbipaistvaks.
Kiire esialgne kokkuliimimisvõime.
Moodustab elastse niiskuskindla liimivuugi.
Sobib hästi mööbli liimimiseks – liimivuuk on tugev ja talub hästi dünaamilist koormust.
Kuivanud liim talub hästi nii madalat kui kõrget temperatuuri -30°C kuni +80°C.
Vastab D3 niiskuskindlusklassile standardi EN 204 järgi

Kasutusala: Kõigist puidust pindade liimimiseks, kuivades ja niisketes ruumides. Sise- ja välistöödeks.
Kasutuskohad: Aknad, uksed, mööbel (köögi-, aia-, vannitoa jm. mööbel), naturaalpuidust kilpparkett, laminaat, parkett, jm puitesemed. Ei sobi veega pidevas kontaktis olevate pindade liimimiseks.

KASUTAMINE
Pinna ettevalmistus

Liimitav pind peab olema kuiv, puhastatud tolmust, rasvast, õlist, vahast jm. mustusest ning kooruvatest elementidest. Tugevalt läikivad pinnad lihvida matistumiseni, tolm hoolikalt eemaldada. Töö teostamiseks sobiv materjali-, liimi- ja õhutemperatuur +15...+20°C ja suhteline õhuniiskus 50...70%. Liimitava materjali niiskussisaldus peab jääma vahemikku 7...12%. Liimimine liiga madalal või liiga kõrgel temperatuuril halvendab liimi nakkevõimet ja tugevust. Liimides kuuma ilmaga on soovitav liimiga katta korraga väikesed pinnad et vähendada riski liimi liiga kiireks kuivamiseks ja nakkevõime halvenemiseks.
Liimimine
Enne kasutamist liimi hoolikalt segada. Liim kanda ühtlase kihina ühele liimitavatest pindadest pintsli, rulli, liimilabidaga. Pehmete puiduliikide puhul kanda paksem liimikiht ja kõvade puiduliikide puhul õhem liimikiht. Liimides imavaid pindu on soovitav liimi kanda mõlemale liimitavale pinnale. Liimitavad pinnad kokku suruda ja hiljemalt 6 minuti pärast panna surve alla 10 kuni 20 minutiks. Ebatasaseid pindu ja kõvemat puitu hoida surve all kauem, kuni 50 minutit. Üleliigne liim koheselt pinnalt ära pühkida. Liimi lahtioleku aeg ei tohi olla rohkem kui 4-6 minutit.
Kuivamise ajal vältida tuuletõmbust ja temperatuuri kõikumist (sobiv temperatuur +15..+20°C, suhteline õhuniiskus 50...70%).

 

Lisainfo

Suurus

330 ml, 750 ml