Select Page

Roslagi Mahagon

Roslagi Mahagon on läbipaistev puidutöötlusvahend, mida kasutati paatide ja ehitiste kaitsmiseks juba 18. sajandil. Valmistatud keedetud linaõlist (värnitsast) ja puutõrvast. Kaitseb pinda ilmastiku mõjude ja päikesekiirguse eest.
Valikus on 15 erinevat värvitooni.

KASUTUSJUHEND
Eeltööd
Pese määrdunud pind Uula Kiiruna Värvipesuainega, hallitanud pind hallituspesuainega vastavalt tootja poolsele juhendile. Eemalda lahtine värv ja halvasti nakkuv vana puidukaitseaine terasharja ja kaabitsaga. Krundi pind Uula Hallitustõrjeainega vähemalt 24 tundi enne värvimist.
Värvimine
Kanna Uula Roslagin Mahonki pinnale 2 korda. Teine kiht enne esimese kuivamist (nn. märg märjale tehnika) või siis 1-2 aasta möödudes.
NB! Tihe või uus hööveldatud pind aeglustab märkimisväärselt toote imbumist ja lõplikku kuivamist. Sellised pinnad on hea hõõruda liivapaberiga karedaks või lasta puidul enne töötlemist 1 aasta vananeda kaitstes seda Uula Hallitustõrjeainega.
Toote läbipaistvuse tõttu peab arvesse võtma nii käsitletava pinna oma tooni kui ka karedusastet (hööveldatud/saetud laud jne.). Soovitame väikese värviproovi tegemist enne lõplikku värvimist. Hooldusvärvimise korral kasutada aluspinnaga sama tooni või siis heledamat. Ülevärvides muutub toon alati tumedamaks. Kui soovite vähemat toonimuutust, siis on soovitav hooldusvärvimise korral segada olemas olevat tooni värvitu Roslagin Mahonkiga vahekorras 1:1.
Kasutades sama värvitooni erinevatest anumatest on soovitav need omavahel kokku segada,et vältida võimalikke toonierinevusi. Samuti võib erinevate partiide tõrval esineda toonierinevusi. Uula Roslagin Mahonki saavutab lõpliku tooni pärast tõrva täielikku imbumist. Märjalt on toon tunduvalt tumedam. Töötle Roslagin Mahonkiga hoolikalt ka puitpindade ristlõikeid.
Segada hoolikalt enne kasutamist ja kasutamise ajal.

Kasutuskohad: Uued ja vanad varem töötlemata puitpinnad ning vanad mitte kihti moodustavate immutusainetega töödeldud (ka vanad surveimmutatud) puitpinnad väljas: palk- ja laudseinad, puupaadid, kaid.

Kulu: Hööveldatud pind 8 - 10 m²/liiter, saetud pind 6 - 8 m²/liiter.
Vedeldi: Uula õlivärvi vedeldi
Töövahendid: Pintsel
Käsitlustingimused: Töödeldav pind peab olema kuiv (puidu niiskus alla 15%), temperatuur
vähemalt + 5º C ja suhteline õhuniiskus alla 80%.
Kuivamine: Pikk kuivamisaeg varjulises kohas , 3 - 4 nädalat (võtta arvesse eelkõige välismööbli, terrassi, kai jms. värvimisel). Päikesepaistes võib kuivada juba ööpäeva jooksul. Värvitud pind talub keskmise tugevusega sademeid juba mõne tunni möödumisel.
Tehnilised andmed: Tihedus ca 0,95 kg/liiter. Poolmatt. VOC-emissioon alla 350g/. EU VOC-piirväärtus on cat A/f 700g/L (2010.a.).

Tootejuhend

 

Lisainfo

Suurus

0,9 L, 2,7 L, 9 L

Toon

009 Hiili, 0100 Valkoinen, 0110 Kallio, 0120 Kelo, 0204 Vaahtera, 0207 Pihka, 0210 Vaalea Tammi, 0245 Käpy, 0404 Punahonka, 0420 Pihlaja, 0430 Petäjä, 0505 Kastanja, 0509 Taateli, 0590 Tervas, 0800 Haapa, 0860 Poppeli, Värvitu