Select Page

Majatohtri kaseiinvärv

Tootekood: - Kategooria: Sildid: , , ,

Kaseiinvärv on traditsiooniline, ökoloogiline, difuusne liimvärv mis sobib kuivadesse siseruumidesse, eelkõige seintele ja lagedele. Tulemus on sametiselt matt ning seda on käega meeldiv katsuda. Traditsioonidel põhinev värv annab interjöörile eheda väljanägemise! NAFTAVABA, KOMPOSTITAV

  • Koostis: kriit, kaoliin, vilk, talk, kaseiin, dolomiidijahu, metüültselluloos, sooda, räni.
  • Kasutuskohad: Seinad, laed sisetingimustes. Nii mineraalsed pinnad kui ka puit, puitkiud- ja kipsplaadid, tapeet, papp, soemüürid jne.
  • Kulu: 3-4 m²/L (palju imavale pinnale), 6-8 m²/L (vähe imavale pinnale) ühe kihi kohta.
  • Kuivamisaeg: puutekuiv 30 minutiga, ülevärvitav 8 tunni möödudes.
  • Toon: Valge. Toonitav pigmentidega.

KASUTUSJUHEND

Ettevalmistus: Värvitavad pinnad peavad olema puhtad tolmust, rasvast jms. Võib pesta näiteks soodaveega. Nakke parandamiseks ja värvi kulu vähendamiseks on soovitatav pinnad kruntida kaseiinkrundiga.

Värvi segamine: Paki sisu valada peene joana toasooja vette pidevalt segades. Vee lisamine vastavalt värvi kogusele:

1L värvi - 0,64L vett
5L värvi - 3,2L vett
10L värvi - 6,4L vett

Segada korralikult 5 min. Lasta seista 40 min. Segada veelkord 10 min. Soovitame segamiseks kasutada trelli otsa kinnitatud visplit. Väiksemad kogused saab segada ka käsitsi. Veendu, et värvi sisse ei jääks mittesegunenud tükke, vajadusel võib kurnata läbi sõela.

Toonimine: Värvi on võimalik toonida kõigi pigmentidega. Pigment tuleb eelnevalt vähese koguse kuuma veega pastaks hõõruda, lisada pastale natuke valmis kaseiinvärvi, segada need omavahel korralikultläbi  ja seejärel segada kokku toonipasta ja värv.
Kui oled valinud tooni Majatohtri kaseiinvärvi toonitabelilt, siis kasuta ära kogu komplektis oleva pigmendikotikese sisu.

Värvimine: Värvi pealekandmiseks sobib suur lapik pintsel, rull või pihusti. Värvida tuleb kiiresti, hoogsate pintslitõmmetega ja üks sein korraga. Ära katkesta tööd poolepeal, sest värv kuivab kiiresti ning jätkamise kohale jääb näha viirg. Tavaliselt värvitakse kaks kihti. Värvi tuleb pinnale kanda õhukeselt suunaga ülevalt alla. Värskelt värvitud pind võib märjalt tunduda läbikumav, Kuivab katvaks ja kordades heledamaks.

Töö lõpetuseks: Töövahendid pesta seebi ja veega. Värvi ülejääk viia komposti.

Hooldamine: Kuivpuhastus. Kaseiinvärviga värvitud pindu saab puhastada kergelt niiske lapiga ettevaatlikult pühkides.

Ohutus: Kaseiinvärv on õige käsitlemise korral ohutu värv. Ettevaatusena hoida lastele kättesaamatus kohas! Mitte alla neelata! Värvipulber koosneb väikestest osakestest, segamise ajal on soovitav kasutada respiraatorit. Silma sattumisel loputada kohe rohke veega.


NÄIDISTÖÖD

Kaseiinvärvi nüansirikkust saab näha Padisel asuvas imeilusasti renoveeritud endises Padise mõisa valitsejamajas. Ruumide seinad on lubikrohviga krohvitud ning viimistletud Majatohtri kaseiinvärviga. Selle tellimuse jaoks töötasime välja üle 20 erineva tooni, mille arhitekt oli valinud Tikkurila Symphony värvikaardilt. Suurtel pindadel on heledad pastelsed toonid ning aktsiendiks tumedad triibud. Tundub lihtne ent tähelepanelik vaatleja märkab ühe ruumi seinal ja laes nelja omavahel kaunilt harmoneeruvat tooni.
Kaseiinvärv on sametiselt mati välimusega. Hoone ruumispetsiifika on väga nüansirikas, seal esineb palju nurki, eenduvaid detaile, paksudest müüridest tingitud sügavad aknapaled – sellega kaasnev muutuv valgussituatsioon toob esile kaseiinvärvile iseloomuliku pehmuse.
Padise mõisa valitsejamaja on avatud hoone ning see toetab ja täiendab Padise kloostri külastuselamust.
padise.ee/avasta-padise/valitsejamaja

 

Lisainfo

Suurus

1 L, 10 L, 5 L

Toon

11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 62, 63, 64, 01, 02, 03, 04, 05, 06, 07, 08, 09, 10, Valge