Select Page

Õlilasuur sisetingimustes

Tootekood: 800 Kategooriad: , , , Sildid: , , ,

Traditsiooniline õlilasuur. Valmistatud keedetud linaõlist (värnitsast) ja looduslikest vaikudest. Uula õlilasuurvärv toob puidusüü kenasti esile ja loob niiskuse ning mustuse eest kaitsva pinna kuivades ja niisketes ruumides.

Kasutuskohad: Uued ja vanad töötlemata puitpinnad ning puitpinnad, mida on töödeldud kilet mittemoodustavate immutusvahenditega, näiteks uksed, aknaraamid, mööbel ja seinapaneelid katusealustes välisruumides. Sobib ka laseerimis-, puiduimitatsioon- ja dekoratiivvärvide sideaineks.
Värvitoonid: Vastavalt Uula värvikaardile.
Katvus: Saematerjal 8-10 m²/l, hööveldatud pinnad 12-15 m²/l.
Pealekandmisviis: Lakipintsel või mohäärspaatel.
Värvimistingimused: Töödeldav pind peab olema kuiv, puidu niiskus alla 15%, suhteline õhuniiskus alla 80% ja temperatuur vähemalt +10°C.
Kuivamine: Tolmukuiv 5-8 tunni pärast. Ülevärvitav u. 1 ööpäeva pärast.
Tihedus: u. 0,9 kg/l.
Vedeldi: Uula üldvedeldi.

VÄRVIMISJUHISED
Ettevalmistus: Peske määrdunud pinda värvipesuvahendiga ja laske sel enne töötlemist korralikult ära kuivada. Kruntige välitingimustesse mõeldud pindu Uula hallitusevastase vahendiga. Hallitanud välispindu tuleb enne hallitusevastase vahendiga töötlemist hallituspesuvahendiga pesta.
Värvitu töötlus: Töödelge töötlemata pindu värvitu õlilasuuriga 2-3 korda ja eelnevalt töödeldud pindu 1-2 korda. Sooritage vahelihvimised ja eemaldage tolm.
Värviline töötlus: Töödelge pinda värvilise Uula õlilasuuriga 1-2 korda soovitud katvuse saavutamiseks.

MÄRKUSED
Segage õlilasuuri korralikult enne kasutamist ja kasutamise ajal. Ühtlase tulemuse saamiseks ja võimalike toonierinevuste vältimiseks pange valmis piisav kogus värvi. Poolläbipaistvate töötluste korral sõltub lõplik värvitoon olulisel määral pinna karedusest, puuliigist, varasemast värvist ja värvimistöö kvaliteedist. Soovitame eraldi proovitöö tegemist sarnasel pinnal enne värvimise juurde asumist. Linaõli isesüttimisohu kõrvaldamiseks tuleb õlised kaltsud ja puuvillajäätmed ära põletada või enne ära viskamist vette kasta.

Uula õlilasuuri tootejuhend

Lisainfo

Suurus

0,9 L, 2,7 L, 9 L

Toon

009 Hiili, 0110 Kallio, 0120 Kelo, 0204 Vaahtera, 0207 Pihka, 0210 Vaalea Tammi, 0245 Käpy, 0404 Punahonka, 0420 Pihlaja, 0430 Petäjä, 0505 Kastanja, 0509 Taateli, 0590 Tervas, 0800 Haapa, 0860 Poppeli, Valge, Värvitu