Select Page

LINAÕLIVÄRV

“Puitfassaadide värvide kuningas on linaseemneõlivärv”
Linaõlivärv on puitpindade traditsiooniline kaitseviis. See hoiab ära päikese murendavat mõju ja moodustab hingava ning kenalt vananeva kelme.
Majatohter pakub kahe eri tootja õlivärve – Allbäck Rootsist ning Uula Soomest.

LINAÕLI-EMULSIOONVÄRV

Emulsioon- ehk temperavärvides on vees lahustamatu sideaine veega segunema pandud mõne teise aine ehk emulgaatori abil. Emulsioonvärvi klassikaliseks näiteks on munaõli-tempera.
Linaõli-emulsioonvärvid sobivad pindadele mis vajavad suuremat mehaanilist vastupidavust (pesemiskindlust) kui tavalised liimvärvid suudavad pakkuda, kuid kus puhas õlivärv oleks ka liialdus. Võrreldes linaõlivärviga on linaõli-emulsioonvärvid tunduvalt kiirema kuivamisajaga, neid võib peale kanda rulliga ning töövahendid saab puhtaks pesta lihtsalt veega.
Linaõli-emulsioonvärvid sobivad paljudele eri pindadele siseruumides, näiteks krohvid, puitlaudis, kipsplaat, papp jne.

Linaõli-emulsioonvärvidest pakub Majatohter Uula Sisevärve ja Allbäcki Linus seinavärvi.

SAVIVÄRV

Savivärv on sametiselt matt looduslik värv. Savivärvid sobivad erinevate pindade värvimiseks sisetigimustes (puidupinnad, puit- kips- kipskiudplaatide, kivi, tellis, savi-, lubi- jt. mineraalkrohvid, betoonplokid jne.)
Mahatohter pakub meie enda poolt Tallinnas, Kalamajas valmistatud savivärvi ja Moostest pärit UKU savivärve.

Kaseiinvärv Padise mõisa valitsejamaja seintel

KASEIINVÄRV

Kaseiinvärv on traditsiooniline, ökoloogiline, difuusne liimvärv mis sobib kuivadesse siseruumidesse, eelkõige seintele ja lagedele. Kaseiinvärviga saab võõbata nii mineraalseid pindu (krohvid) kui ka puitu, puitkiud plaate, paberit, pappi, kipsplaati. Kaseiinvärviga on mõnus värvida, kuna tema loomulik lõhn on mahe, kuivab kiiresti, on veega lahjendatav ning plekid ja tööriistad saab samuti veega puhtaks pesta. Tulemus on sametiselt matt ning seda on käega meeldiv katsuda.
Majatohtri kaseiinvärv on valmistatud meie enda retsepti järgi Kalamajas.

SAVIKROHV

Savikrohvi kasutamine siseviimistluses on tervislik nii maja seinakonstruktsioonidele kui ka maja elanikele. Savikrohv reguleerib õhuniiskust, sobib allergikutele, tõkestab elektromagnetilist kiirgust ning aitab neutraliseerida ebameeldivad lõhnad. Savikrohv on 100% looduslik ja taaskasutatav ning tal on palju pehmeid ja naturaalseid toone.